FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS MIOVENI - STEAUA 1-1, 5-4 D.P.

Steaua nu mai sperie pe nimeni » Seria de meciuri care îi dă dureri de cap lui Reghecampf

Articol de GSP - Publicat joi, 15 decembrie 2016 00:07

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf traversează o criză care i-a costat pe roș-albaștri primul loc în Liga 1, prezența în primăvara europeană și calificarea în sferturile de finală ale Cupei României, după 4-5 la penalty-uri cu CS Mioveni.

Din ultimele șase meciuri, Steaua a pierdut patru, a înregistrat o remiză și o singură victorie.

În Liga 1, Steaua a câștigat doar cu Pandurii (3-1), dar a pierdut cu Dinamo (1-3) și Astra (0-1) și a înregistrat doar o remiză pe teren propriu cu FC Botoșani (0-0).

În Europa League, Steaua a pierdut pe terenul lui Villarreal (1-2) și a ratat calificarea în primăvara europeană, iar în această seară, echipa lui Laurențiu Reghecampf a pierdut la penalty-uri (4-5) disputa cu CS Mioveni, după la finalul celor 120 de minute scorul a fost 1-1.

În urma acestei serii, Steaua a pierdut și fotoliul de lider și ocupă în acest moment abia poziția a treia în clasament la, la două puncte de liderul Viitorul și la egalitate cu Gaz Metan Mediaș.

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului