Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 decembrie 2016 21:29
Steaua l-a transferat pe Denis Alibec de la Astra în schimbul a aproximativ două milioane de euro.
Gică Popescu însă a rămas surprins de faptul că Denis Alibec a ieșit jucătorul anului în Ancheta Superlativele Gazetei Sporturilor, însă nu e titular la echipa națională.
"Sincer, nu m-a impresionat niciun jucător în 2016. Anul acesta a luat Alibec titlul de cel mai bun jucător al anului. Mi se pare un lucru incredibil, ca un jucător care nu joacă titular la națională să fie desemnat cel mai bun jucător al anului", a fost reacția lui Popescu pentru Știrile Pro tv.
"Mi se pare incredibil că cel mai bun fotbalist nu joacă în echipa națională! Uitați-vă și la ce spunea Gică Popescu" Ilie Balaci la TV Dolce Sport.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!