FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Noul transfer al lui CFR, impresionat de ce a găsit la echipă: "Suntem o familie, parcă am fi de doi ani împreună"

FOTO: Cristi Preda
FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 iunie 2017 14:17

 Cristi Manea (19 ani), noul transfer al celor de la CFR Cluj, a vorbit despre motivele care l-au determinat să aleagă oferta venită din "Gruia". 

"Sunt foarte bucuros să mă aflu aici. Am găsit un grup foarte bun, mă simt foarte bine și sper să câștigăm titlul. A venit domnul Petrescu, m-a sunat și nu am stat pe gânduri. Mi-am propus să joc cât mai multe meciuri, să mă duc la echipa națională și să câștig campionatul cu CFR", a declarat Manea.

Acesta a rămas impresionat de atmosfera existentă în lotul lui CFR și spune că deja s-a integrat foarte bine în echipa clujenilor. 

"Suntem ca o familie. Din ce am văzut până acum, sincer să fiu nu mă așteptam să văd asta. Sunt foarte mulți jucători noi, dar suntem ca și cum am fi de doi ani împreună. CFR e un club de tradiție, care își dorește titlul în fiecare an. Niciodată nu văd mutarea ca pe un pas înapoi. E un pas înainte, pentru că CFR până acum e cea mai bună echipă la care am jucat", a declarat Cristi Manea, conform TV Digi Sport. 

Citește și: CFR Cluj a mai rezolvat un transfer! A împrumutat un fost internațional român

Citește și:
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
Campionate
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Superliga
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (1)
haideusicfr
haideusicfr  •  29 Iunie 2017, 11:17

Bravo Cristi! Te vei integra rapid langa jucatori slabuti gen Camora, Culio, Nascimento, Omrani.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează