FOTBAL  »  LIGA 4  »  CSA STEAUA

VIDEO CSA Steaua, încă o demonstrație de forță în Liga 4 » A demolat echipa care a înfruntat Rapidul în prima etapă!

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 septembrie 2017 17:36

Steaua s-a impus în partida disputată pe teren propriu, în Ghencea, scor 15-0, în fața celor de la Progresul 2005, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii a 4-a.

Elevii lui Ion Ion au început perfect partida, marcând de 2 ori în primele 5 minute. Iureșul a continuat, tabela arătând 7-0 după primele 45 de minute. Repriza a doua a fost una aproape trasă la indigo, scorul final fiind 15-0.

Golurile ”roș-albaștrilor” au fost marcate de Predescu '3, '30, '63, Mirea '5, '16, '36, '51, Constantinescu '29, Vîlcea '34, '56, Curt '53, Pătrănoiu '80, '82, Măcriș '87 și Sitaru '90.

Echipa de start folosită de antrenorul Ion Ion: Iancu - Butoi, Sitaru, Pădureț, Grigore - Zamfirescu, Curt - Constantinescu, Vâlcea, Predescu - Mirea.

Fanii steliști au fost din nou la înălțime. Cei peste 1.500 de oameni prezenți au creat o atmosferă demnă de un cu totul alt nivel competițional.

Steaua are un parcurs impecabil în acest debut de sezon, câștigând toate partidele din campionat fără să primească vreun gol. În plus, formația roș-albastră a mai obținut o victorie sonoră în Cupa României, scor 28-0, în fața celor de la Benfica "Nova Geração".

Progresul a suferit o nouă umilință după înfrângerea din prima etapă, când, pe Giulești, în fața a 7.000 de spectatori, Rapidul i-a administrat un sec 13-0.

Citește și:
Gigi Becali a răbufnit, după eșecul cu CFR Cluj: „Știți ce am vrut să-i fac lui Tănase? Nu mai joacă la mijloc în viața lui!”
Superliga
Gigi Becali a răbufnit, după eșecul cu CFR Cluj: „Știți ce am vrut să-i fac lui Tănase? Nu mai joacă la mijloc în viața lui!”
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
Superliga
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
„Bă nebunule!” » Gigi Becali acuză: „Fratele lui lucrează la Craiova, pentru mine e clară treaba”
Superliga
„Bă nebunule!” » Gigi Becali acuză: „Fratele lui lucrează la Craiova, pentru mine e clară treaba”
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
Campionate
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
FOTO SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, amână din nou redeschiderea marelui complex hotelier din Elveția
Profit.ro
FOTO SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, amână din nou redeschiderea marelui complex hotelier din Elveția
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo

Imaginile weekendului: un potop de fani copleșește un munte pentru un campion mondial al Franței!


Comentarii (85)
110629309648123
Ede Odo  •  16 Septembrie 2017, 20:35

Ar fi culmea ca la un buget de 300 mii $, bani publici, sa nu bata la scor in liga 4. Nu e normal sa-si faca hachitele pe banii statului, cand la o adica tot le va trebui un investitor privat.

1825937577647481
Cosmin Mares  •  16 Septembrie 2017, 19:14

vai de voi...80 ani sa tot o tineti in liga IV si sa faceti coada la bilete...generali nu se supara

ares123
ares123  •  16 Septembrie 2017, 13:52
Postat de utilizator șters pe 16 Septembrie 2017, 07:36

Respect! Acesti (sa le zicem) oameni, nu au cum sa înțeleagă ca momentan NU e loc, la meci vin 1,500 de oameni pt ca atâtea bilete plus abonamente sunt disponibile (tu ai avut noroc ca ai prins abonament), si asta in condițiile in care toate cele 4 meciuri oficiale s-au jucat in cursul săptămânii de la 4 sau 5! Sper sa jucam meciul cu Rapid din etapa a 8-a pe Național si vor vedea atunci atmosfera si ce înseamna sa joace adevarata Steaua!

::::))))) Parca sunteti doi oameni ai strazii, flamanzi, cu nasul lipit de geamurile unui restaurant in care nu aveti acces, dar comentati cum ca, vai ce mancare mizerabila mananca aia...si ce buna e painea voastra mucegaita din tomberon. Pofta buna in continuare, dar nu mai bine va limitati voi doar la liga 4, acolo unde scorurile de 13..15..28 - o sunt ceva normal ?

Vezi toate comentariile (85)
Comentează