INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UMILINȚĂ

VIDEO Culmea transferurilor: să cumperi fotbaliști de 60 de milioane de euro și să iei 8 goluri în prima etapă!

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 martie 2018 17:33

Dalian Yifang a uimit plătind zilele trecute 60 de milioane de euro pe Yannick Carrasco şi Nicolas Gaitan lui Atletico Madrid, dar la primul meci din campionat cu ei pe teren a suferit o rușine istorică.

Cu ambii fotbaliști titulari, plus portughezul Jose Fonte (ex-Southampton și West Ham), Dalian Yifang a fost umilită de Shanghai SIPG, scor 0-8!

Brazilienii Oscar (1, 24) și Hulk (37 - penalty) au marcat pentru gazde în prima repriză. Wu Lei (60, 65, 83), Oscar din nou (75) și Lu Wenjun (84) au semnat umilința echipei oaspete după pauză.

Nu e sigur că prelungește cu Real Madrid, după ce a pățit în finala Ligii: „A verificat și acum se îndoiește”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!