FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CFR CLUJ 1-1

FCSB - CFR CLUJ 1-1 // Gigi Becali exultă: "Am dat un gol cât un campionat" + Ce spune despre arbitraj

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2018 23:01

Gigi Becali a explicat cum a trăit meciul cu CFR Cluj, scor 1-1, și spune că FCSB e aproape campioană.

"Am avut emoții mari până a marcat CFR, apoi am spus că asta e. După aceea m-am rugat la Maica Domnului să obținem măcar un egal. Am zis că poate nu merit, dar Maica Domnului mi-a dat egalul. Un gol care face cât un campionat! Avem ca avantaje meciul direct cu ei și golaverajul", a declarat Gigi Becali.

"Sunt mulțumit de jocul echipei din prima repriză. În a doua repriză, CFR a avut un plus. În prima parte trebuia să marcăm. Budescu și Gnohere n-au fost în formă. Dacă îmi spunea cineva la început să semnez pentru 1-1 sau 0-0, semnam imediat. CFR mai are șanse la titlu doar 30%. Eu am încredere în Craiova, în Astra"
Gigi Becali

"Arbitrajul a fost extraordinar! Dică cerea 11 metri, bine că n-a dat. Ăsta e arbitru mare. Mi-a plăcut de el. V-am zis și înaintea meciului că e arbitru mare"
Gigi Becali

 Vezi și:

fcsbFCSB - cfr  CFR Cluj 1-1
Au marcat: Planici '90+1/ Djokovic '76

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (20)
observator_federal
observator_federal  •  30 Aprilie 2018, 15:18
Postat de tonyys pe 30 Aprilie 2018, 12:14

Pana la urma s-a facut dreptate - cfr ca deobicei n-a jucat nimic doar tregeri de timp penibile ,nici un sut pe poarta in afara de golul norocos - daca mai incearca sa dea gol de acolo din 10 situatii nu mai da gol. Nici Steaua n-a jucat extraordinar aseara insa totusi si-a creat 2-3 ocazii de gol mai ales in prima repriza cand tanase si man daca pasau in loc sa suteze Gnohere marca.

Deja - tipic Fîcîsîbî - replicile voastre sunt doar "clișee" preluate din presă și (oh, da!) din declarațiile lui Gigi Becali... Cum CFR nu a avut ocazii? Păi dă acum pe Telekomsport poate vezi și loviturile cu capul ale lui Țucudean și a autorului golului. Repriza a doua au dominat, iar Fîcîsîbî a faultat. Ce-i drept, Fîcîsîbî a avut "ocazia" creeată de Kovacs - lovitura liberà pentru Budescu la plonjonul nr.4 al talentatului căpitan de echipă Tănase! Penibili în joc, și mai penibili după...

observator_federal
observator_federal  •  30 Aprilie 2018, 14:59
Postat de tonyys pe 30 Aprilie 2018, 12:14

Pana la urma s-a facut dreptate - cfr ca deobicei n-a jucat nimic doar tregeri de timp penibile ,nici un sut pe poarta in afara de golul norocos - daca mai incearca sa dea gol de acolo din 10 situatii nu mai da gol. Nici Steaua n-a jucat extraordinar aseara insa totusi si-a creat 2-3 ocazii de gol mai ales in prima repriza cand tanase si man daca pasau in loc sa suteze Gnohere marca.

Îți faci iluzii degeaba, Fîcîsîbî a jucat la fel (de prost) ca și CFR. Ai impresia că ați câștigat? Are dreptate Pintilii, indiferent de numele ei, vom avea o campioană de toată jena... De ținut minte "extraordinarul" sezon de Liga I, 2017-2018.

tonyys
tonyys  •  30 Aprilie 2018, 12:14

Pana la urma s-a facut dreptate - cfr ca deobicei n-a jucat nimic doar tregeri de timp penibile ,nici un sut pe poarta in afara de golul norocos - daca mai incearca sa dea gol de acolo din 10 situatii nu mai da gol. Nici Steaua n-a jucat extraordinar aseara insa totusi si-a creat 2-3 ocazii de gol mai ales in prima repriza cand tanase si man daca pasau in loc sa suteze Gnohere marca.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează