INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  BELGIA - PANAMA 3-0

Gluma zilei la Campionatul Mondial: "Penedo arată ca și cum cineva l-a cumpărat pe Buffon de la reduceri" :D

Articol de GSP - Publicat luni, 18 iunie 2018 19:50

Deși a primit trei goluri de la Belgia, Jaime Penedo, 36 de ani, portarul statului Panama și a lui Dinamo, a fost lăudat de toată lumea pentru prestația sa.

Pagina de Twitter a celor de la Historical Sport a făcut o glumă și l-a comparat pe Penedo cu Gianluigi Buffon, 40 de ani, dar numai în ceea ce privește aspectul fizic: "Buffon are un meci foarte bun pentru Panama până acum :)".

Goalkeeperul dinamovist a avut câteva parade fabuloase la scorul de 0-0 și a păstrat tabela nemodificată până în minutul 47, când Mertens a deschis scorul.

Portarul a mai avut câteva intervenții bune, însă belgienii au majorat diferența în minutul 69 prin Lukaku. Același fotbalist a făcut dubla șase minute mai târziu și a stabilit scorul final, 3-0 (Detalii AICI).

alte glume de pe twitter pe tema asemănării penedo - buffon:

  • "Zici că e fratele mai tânăr al lui Buffon"
  • "Penedo arată ca și cum cineva l-a cumpărat pe Buffon de la reduceri"
  • "Penedo, versiunea panameză a lui Buffon"
  • "Mă bucur că Buffon a ajuns până la urmă la Mondial"
  • "Buffon crede că e șmecher, s-a strecurat la Mondial cu numele de cod Penedo"
  • "În prima repriză, Penedo a și jucat precum Buffon"
  • "Penedo zici că e Buffon după o petrecere ce a ținut 3 zile"
  • "Seamănă, dar să nu uităm că Penedo are mai mult de 100 de meciuri la naționala statului Panama, iar Buffon niciunul. Deci cine e mai bun?"

Citește și:
Autocarul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
Campionate
Autocarul cu suporterii lui PAOK, spulberat pe șoseaua din România! Șapte morți și trei răniți » Posibilele cauze descifrate de specialistul Titi Aur
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată. Dumnezeu va face dreptate!”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Superliga
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (22)
stelistulbrasov
stelistulbrasov  •  19 Iunie 2018, 08:49
Postat de Alex Andrei pe 18 Iunie 2018, 22:34

Daca juca fcs,b cu Belgia o lua cu 10-0.

Iar mimamo cu 20-0....

zizu
zizu  •  19 Iunie 2018, 06:54
Postat de florianveress pe 18 Iunie 2018, 23:08

petre rădulescu, ***!

nu te enerva! astia cu nume englezite si toate nik urilr cu nume si prenume sunt conturile haterului mm...au acelasi IP... numai ca astia de la site,nu zic nimic,fiindca le face cica trafic...

florianveress
florianveress  •  18 Iunie 2018, 23:08

petre rădulescu, ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (22)
Comentează