INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

Alexandru Băluță a fost căpitan la debutul pentru Slavia Praga și a marcat după doar 6 minute

Alexandru Băluță

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 iunie 2018 21:44

Alexandru Băluță (24 de ani) a debutat cu gol în tricoul Slaviei Praga, în victoria cu 9-1 împotriva celor de la Chotebor.

Alexandru Băluță a fost căpitan la primul meci în tricoul cehilor, conform unei vechi tradiții. Doar de 6 minute a avut nevoie olteanul pentru a se face remarcat. Un corner executat de Vladimir Coufal, o altă achiziție din această vară, a ajuns la fostul mijlocaș al celor de la U Craiova, care, atent, a reluat în plasa laterală din preajma porții.

La Slavia a intrat în repriza secundă și Michael Ngadeu, fostul fundaș central al celor de la FC Botoșani.

Băluță a dat autografe și a făcut poze cu fanii Slaviei:

3.000.000 de euroa primit U Craiova în schimbul lui Alexandru Băluță

Vezi și: VIDEO+FOTO U Craiova l-a vândut și pe Băluță! A luat o sumă-record: "Negocierile au durat 10 zile" » Primele poze la noua echipă și imagini de la vizita medicală

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”