FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB, DUMINICĂ, 21:00, LOOK, DIGI, TELEKOM, GSP.RO

EXCLUSIV VIDEO + FOTO Se joacă pe plajă! Gazonul de pe Arena Națională este ORIBIL cu 3 zile înainte de Dinamo-FCSB

FOTO: Marius Mărgărit +19   FOTO
FOTO: Marius Mărgărit

Articol de - Publicat joi, 08 noiembrie 2018 12:36

Gazeta Sporturilor a vizitat în această dimineață Arena Națională, cu 3 zile înainte de marele derby dintre Dinamo și FCSB. 

Așa cum era de așteptat, suprafața de joc nu a avut timp să se refacă prea mult, în continuare existând porțiuni mari în care gazonul aproape că lipsește. 

Administrația stadionului a pus în multe locuri nisip pentru a acoperi locurile unde iarba lipsește. Chiar dacă s-au montat și lămpile de UV și se udă gazonul la foc automat, sunt mari șanse ca Derby de România să se dispute pe o suprafață dezastruoasă. 

Din înaltul tribunei ceea ce acum arată terenul de pe Arena Națională seamănă foarte mult cu suprafața de joc de pe "23 August", de la celebrul România - Danemarca, 2-5 (23 martie 2003 - preliminarii CE 2004), când practic s-a jucat fotbal pe plajă. 

iarba danemarca

  • Dinamo - FCSB se joacă duminică, ora 21:00. Meciul este liveTEXT, video și foto pe GSP.RO și în direct pe TV Digi Sport, TV Telekom Sport și LookTV.

Citește și:  Rednic îi răspunde lui Gnohere » Dezvăluie că un fost atacant de la Chelsea și Borussia îl sună constant

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (9)
dinamo_forever_77
dinamo_forever_77  •  08 Noiembrie 2018, 16:51
Postat de cata15 pe 08 Noiembrie 2018, 14:47

de acord pana intr-un punct, dar gandeste-te ca ca firea sifoneaza bani publici pentru "mentenanta arenei nationale"

Asta este altceva. Sa o caute la buzunare si gata. Dar cand vad ca unul ca no name stoica cere lamuriri....ma apuca scarba. Zici ca-i stadionul lui ma-sa.

apollon
apollon  •  08 Noiembrie 2018, 16:28
Postat de dinamo_fan pe 08 Noiembrie 2018, 15:37

si-a batut joc evolutia de tine. te-ai nascut cu cateva mii de ani mai tarziu decat esti proiectat intelectual.

Am uitat sa mentionez ca urina de maidanez si de dinamovist maidanez nu are efect. Totusi, în timpul tratamentului poti împreuna cu toata haita sa te întinzi pe teren. Oricum, nu o sa acoperiti tot terenul la câti sunteti iar voi trebuie sa urinati pe echipa voastra ca stadion tot nu aveti.

1274464749300910
Robert Sergiu  •  08 Noiembrie 2018, 15:40

Multumim

Vezi toate comentariile (9)
Comentează