FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Jucătorul care l-a impresionat pe Becali: "A început să plângă. I-am zis să-și aducă familia la București"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 05 decembrie 2018 13:09

Gigi Becali a rămas impresionat de mijlocașul Mihai Roman I (34 de ani), fotbalist adus de la FC Botoșani, și a anunțat astăzi că i-a prelungit contractul cu încă un sezon.

"Roman avea două contracte semnate. Mi-a zis să semnăm pe un an, ca să nu ne certăm, dacă nu-s mulțumit de el să poată pleca la vară. Auzise ce-a spus Iftime pe la televizor, că-l vrea înapoi, credea că o să-l dăm. I-am zis că nu e așa, că nu-l dau. I-am spus lui MM să-i zică de contractul al doilea pe care l-a semnat, care e pe doi ani. Intră ăla în vigoare, gata, și nu pleacă nicăieri.

A plâns de bucurie, i-am zis să se ducă să-și aducă nevasta și copiii la București, că ei stăteau în Bucovina, nu credeau că o să rămână foarte mult la noi la echipă. El e foarte credincios. Și dacă nu joacă, îl țin acolo să poarte noroc. Cine e credincios, vreau să fie la mine în echipă. Rugăciunea lui face cât 17 goluri ale lui Messi", a spus Becali la Pro X.

Merita Roman să continue la FCSB pentru ce a arătat până acum?

NU
DA

6 meciuri a jucat Mihai Roman pentru FCSB în acest sezon de Liga 1

Citește și: Gigi Becali își sabotează propriul jucător! » Prima declarație după superofertă: "Sunt bulversat. Nu mi-e deloc ușor!" 

Citește și:
„Îți omor copiii în Portugalia!” » Scandal-MONSTRU după Craiova - Levski: la un pas de bătaie!
Liga Campionilor
„Îți omor copiii în Portugalia!” » Scandal-MONSTRU după Craiova - Levski: la un pas de bătaie!
Nu s-a văzut la TV! Ședința de urgență pe care a avut-o Mihai Rotaru după eliminarea din Liga Campionilor
Liga Campionilor
Nu s-a văzut la TV! Ședința de urgență pe care a avut-o Mihai Rotaru după eliminarea din Liga Campionilor
Soția lui Juan Bauza l-a dat de gol: „Să sperăm că va juca acolo!”
Superliga
Soția lui Juan Bauza l-a dat de gol: „Să sperăm că va juca acolo!”
Nunta anului în sport?! A cerut-o în căsătorie pe celebra cântăreață
Stiri extrasport
Nunta anului în sport?! A cerut-o în căsătorie pe celebra cântăreață
ANAF lansează controale la persoanele care au încasat bani din drepturi de autor și au depășit plafonul de TVA. Ce trebuie să știe cei vizați
Profit.ro
ANAF lansează controale la persoanele care au încasat bani din drepturi de autor și au depășit plafonul de TVA. Ce trebuie să știe cei vizați
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Iată DOSARUL COMPLET de la Securitate al lui Dan Șucu, informatorul „Mircea Crișan”: „Voi respecta toate indicațiile” + „Timid, greoi în gândire, bâlbâit. Un mediocru necesar!”

Universitatea Craiova - Levski Sofia 2-2! Leka noşt, deţa! Campioana iese din scenă în turul 2 din UCL! Rămânem încă un an în afara fotbalului care contează


Comentarii (19)
claudiu.h12
claudiu.h12  •  05 Decembrie 2018, 18:42

:))))))) biblia e doar o adunatura de mituri si legende, cat se poate de primitive! credinta denota slabiciunea oamenilor! Becali stie!

138672209828437
Gelu Oanca  •  05 Decembrie 2018, 18:20

Cu rugaciunile lui Roman, nu ai sa mai joci in grupele U.C.L . Iti trebuie golurile lui MESSI.

vnelu02
vnelu02  •  05 Decembrie 2018, 15:42

Înduioşătoare imaginea cu puşcăriaşul închinându-se cu smerenie !!!

Vezi toate comentariile (19)
Comentează