FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

DINAMO // Fotbalistul care câștiga 14.000 €/lună a plecat din cantonament! Vine la București să semneze rezilierea

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 ianuarie 2019 22:04

Tomislav Gomelt (24 de ani) își va rezilia contractul cu Dinamo. Croatul a părăsit cantonamentul formației lui Mircea Rednic din Antalya. 

Gomelt, fotbalist cu un salariu mult peste media lui Dinamo, 14.000 de euro lunar, va sosi luni la București, pentru semnarea rezilierii contractului. Înțelegerea actuală era valabilă până în 2021.

Croatul a intrat în dizgrația lui Mircea Rednic în momentul în care tehnicianul a aflat remunerația pe care o primește lunar, disproporționată față de evoluțiile mijlocașului. Gomelt a evoluat în doar 11 partide din actualul sezon de Liga 1.

250.000 €este cota lui Tomislav Gomelt conform transfermarkt.de

Vezi și: 

Daniel Popa, atacantul care nu marca nici în antrenamente, s-a dezlănțuit: „Altul, în afară de Rednic, mă dădea afară” // VIDEO AICI

Citește și:
Ferrari neagă zvonurile legate de „Luce”, modelul lor 100% electric: „Fals, ne-ar face rău!”
Noutati auto
Ferrari neagă zvonurile legate de „Luce”, modelul lor 100% electric: „Fals, ne-ar face rău!”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (13)
520143398153430
Pavel Radu  •  21 Ianuarie 2019, 08:09

Nea Mircica , daca te iei dupa criteriul asta ( prea multi bani /luna pentru prestații jalnice ) ar trebui să rămâi cam singur la Dinamo ! Cumva 5000 de euro /luna pentru România ti se par ok pentru un fotbalist ?

lobbyone
lobbyone  •  21 Ianuarie 2019, 03:49
Postat de zecs93 pe 21 Ianuarie 2019, 02:07

Drum bun, nu a impresionat cu nimic, doar la salariu atat , drum bun, sper sa i iei cu tine si sa-ti urmeze calea si axente, katsikas,etc !!! Rednicule, mai adu frate jucatori, nu avem stoperi, nu avem atacanti, nu va imbatati cu apa rece ca a marcat popa 3 goluri azi, ne mai trebuie 2-3 cel putin, 1 langa popa ca rezerva si 2 titulari de drept, cu cifre,etc !!!

Ho boss.Ne mai trebuie un atacant , un fundas dreapta si 2 centrali.Unu' central e deja rezolvat.Cum o sa jucam in playout o sa fie fortat ciobotariu sau grigore pentru regula u21 de la anu'.Si asa nu stiu care o sa fie celalalt jucator.Eu as mai aduce si un portar de rezerva, unu batran si bun dar nu cred ca e asa mare nevoie in playout.Putem sa il aducem la vara pe ala.Daca stau sa ma gandesc bine in momentul asta avem nevoie doar de fundas dreapta si central.Cu 2 atacanti (si aici nu il pun pe popa) ne descurcam in playout.

zecs93
zecs93  •  21 Ianuarie 2019, 02:07

Drum bun, nu a impresionat cu nimic, doar la salariu atat , drum bun, sper sa i iei cu tine si sa-ti urmeze calea si axente, katsikas,etc !!! Rednicule, mai adu frate jucatori, nu avem stoperi, nu avem atacanti, nu va imbatati cu apa rece ca a marcat popa 3 goluri azi, ne mai trebuie 2-3 cel putin, 1 langa popa ca rezerva si 2 titulari de drept, cu cifre,etc !!!

Vezi toate comentariile (13)
Comentează
Close