FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Transfer de 1,5 milioane € pe ruta Viitorul - FCSB? Cu cine ar vrea Gigi Becali să întărească mijlocul echipei

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 februarie 2019 10:58

Gigi Becali, patronul FCSB, ar vrea să îl aducă de urgență pe Ionuț Vînă, 23 de ani, de la Viitorul, pentru a întări linia de mijloc.

După egalul cu Dunărea Călărași, 1-1, Gigi Becali a anunțat că este dezamăgit de jucătorii săi. TV Telekom Sport susține că patronul FCSB ar vrea să îl transfere de urgență pe Ionuț Vînă pentru a întări linia de mijloc.

Becali ar fi dispus să facă un sacrificiu financiar și gata să achite 1,5 milioane de euro pentru jucătorul lui Gică Hagi, informează sursa citată.

După Astra - Viitorul 3-0, meci în care Vînă nu a jucat, Becali le-ar fi transmis apropiațiilor că îl vrea de urgență pe mijlocaș.

Vînă a fost crescut la Academia Hagi și a mai trecut și pe juniorii Romei. În acest sezon are 21 de meciuri jucate și 2 goluri marcate.

1.100.000 €este cota lui Ionuț Vînă, potrivit transfermarkt.de

Citește și:

Arena Națională nu mai e o afacere pentru Gigi Becali! FCSB, pierderi uriașe la meciurile disputate pe teren propriu

Citește și:
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
Superliga
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
Stiri extrasport
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
Superliga
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
Ultima speranță a „cetățenilor” e fiica lui Pep! » Maria, luată cu asalt pe rețele
Campionate
Ultima speranță a „cetățenilor” e fiica lui Pep! » Maria, luată cu asalt pe rețele
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (13)
fairplayromania
fairplayromania  •  09 Februarie 2019, 16:20

Astea sunt cumetrii....Becali nu a avut 35.000 pentru Fortes , iar acum scoate 1,5 milioane pe un neica nimeni care este cotat la 1 milion.....gogoşi umplute cu briză vindute de pescari....

1260234347346768
Ioan Trisi  •  09 Februarie 2019, 15:35
Postat de sooos1ck pe 09 Februarie 2019, 13:33

Iar cumpara Gigi copii, asa o sa ia campionatul cand zboara purcelul :))

Cumpara copii sperand ca va da lovituri,dar tot o ia in freza! D-zeu nu doarme!

geogeo
geogeo  •  09 Februarie 2019, 15:03
Postat de digei pe 09 Februarie 2019, 12:46

Daca Man face 40 milioane atunci Hagi ar trebui sa-i ceara macar 10 pe Vana, duce tot greul la mijloc, daca isi imbunatateste sutul la poarta poate sa devina urmatorul Pintilii. Nu-l da sub 10! Ori da-l afara , la FCSB il termina Becali, MM si plevusca de acolo.

Plevusca e la echipa de pe locul 11, sau prin Liga 3 sau 4.

Vezi toate comentariile (13)
Comentează