FOTBAL  »  NATIONALA  »  FRF

Costi Mocanu, de la PRO TV la FRF! Încă o mutare de marcă din presă reușită de Răzvan Burleanu

Articol de GSP - Publicat joi, 28 martie 2019 14:37

 Costi Mocanu (49 de ani), una dintre cele mai cunoscute voci din televiziune, se desparte de Pro TV începând cu 1 aprilie și va lua drumul Federației Române de Fotbal.

Șeful departamentului sport de la Pro TV va colabora cu FRF și va fi consilier pentru zona de marketing a Federației conduse de Răzvan Burleanu, anunță azi Fanatik.

„În mod clar, nu voi mai fi angajat al Pro TV, nu voi mai avea vreo poziție în grup. Pot spune că între noi a fost un parteneriat foarte ok și ne propunem să îl continuăm, dacă e cazul, în aceiași termeni de amiciție. Chiar este genul de divorț în care ei rămân foarte buni prieteni. 

Avem un acord de principiu să continuăm să colaborăm în felurite proiecte – comentariile sportive sunt incluse. Dar nu este literă de lege. Nu e obligatoriu. Doar dacă voința comună a părților se manifestă. Discuţii avansate cu altcineva? Avansat e mult spus, dar vorbesc cu oameni. Ceea ce pot spune este că, acum, cea mai înaintată discuție nu are legătură cu televiziunea. Dar nu am luat nicio decizie“, spunea, în urmă cu două săptămâni, Costi Mocanu pentru Pagina de Media 

Prima mutare de marcă a FRF din lumea presei a fost transferul lui Andrei Vochin de la Gazeta Sporturilor în 2014.

25 de ani a fost Costi Mocanu angajat la Pro TV

 

Citește și:
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Superliga
MM Stoica, anunț despre transferuri » Ce mutări țintește campioana: „Jucător U21 nu mai vine pentru că s-a răzgândit Gigi”
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Campionate
Execuție în stil mafiot, chiar pe terenul de fotbal » Trei oameni împușcați mortal! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
Noutati auto
Cum explică Guvernul României noile impozite auto » De ce taxele pentru autoturismele hibrid sunt și de zece ori mai mari
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
VIDEO
Profit.ro
VIDEO "Trenul cu care facem cruce" - imagini dintr-un tren modernizat cu vagon restaurant
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (26)
steaua.libera
steaua.libera  •  28 Martie 2019, 23:10

Sa-l ia și pe Drăghici. Nu sunt o pierdere.

413261132354287
Adi Sofron  •  28 Martie 2019, 18:44
Postat de lapusneanul2 pe 28 Martie 2019, 15:11

si cratima unde se pune ? :)

Corect ai dreptate,am greşit,scuze ! Dar eram prea euforic,crede - mā !!!

cuviosul_pafnutie
cuviosul_pafnutie  •  28 Martie 2019, 18:36
Postat de alexzece pe 28 Martie 2019, 17:53

***, toata lumea stie, inclusiv ***, ca Mocanu e dinamovist.A spus o chiar el.Dar *** .

Care"toata lumea"puisor?Ia citeste comentariile de mai jos si ai sa vezi ca toti fcsb-istii se bucura ca a mai ajuns unul de-al lor la federatie!Aia cu Costi Mocanu"dinamovist"e de noaptea mintii!Gigi Becali,da,intr-adevar este dinamovist-a marturisit ca a fost junior la Dinamo,la grupa profesorului Timar!

Vezi toate comentariile (26)
Comentează