FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB - CS COLȚEA BRAȘOV 7-0 // VIDEO » Bogdan Andone a câștigat lejer la debutul pe banca roș-albaștrilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iunie 2019 16:09

FCSB a câștigat primul amical al verii, 7-0 cu CS Colțea Brașov, într-o partidă disputată la Tărlungeni.

Cel mai important detaliu din acest meci a fost reprezentat de accidentarea lui Junior Morais, din minutul 35, care a suferit o comoție. (Detalii aici)

Roș-albaștrii au deschis scorul încă din secunda 40 prin Ianis Stoica, cel care a revenit după împrumutul la Dunărea Călărași. Oaidă a marcat și el la finalul primei reprize, reușind primul gol chiar la debut.

După pauză, Ioan Hora și Adrian Niță au reușit câte o dublă. Alături de ei a mai marcat și Robert Ion.

Bogdan Andone a trimis în ambele reprize echipe experimentale în teren. Atât în prima repriză, cât și în partea secundă, noul tehnician al roș-albaștrilor a folosit sistemul 4-3-3.

Următoarele amicale ale lui FCSB

25 IUNIE – AS SR Brașov – FCSB – 20:30 – Stadionul „Silviu Ploeșteanu”
28 IUNIE – FCSB – FC Viitorul – 11:00

FCSB - CS Colțea Brașov 7-0
Au marcat: I. Stoica '1, Oaidă '45, Hora '48 pen., '56, R. Ion '63, Ad. Niță '75, '85

Echipa de start FCSB: Bălgrădean - Belu, Bălașa, Ardelean, Junior Morais - Popescu, Pintilii (cpt), Oaidă - Stoica, Dumitru, Horșia
Rezerve: Ducan, L. Filip, Fl. Tănase, Moruțan, R. Ion, Planic, I. Hora, M. Roman, A. Niță. Perianu

Echipa lui FCSB din repriza a doua: Bălgrădean (Ducan '61) - Roman, Perianu, Planic, Arnold - Filip (cpt), Moruțan, Tănase - Niță, Hora, R. Ion

FINAL
min. 85: GOOOL FCSB! Adrian Niță face bine pasul la ofside și trimite peste portarul advers de la 15 metri.
min. 75: GOOOL FCSB! Adrian Niță înscrie și el din penalty!
min. 63: GOOOL FCSB! Robert Ion e văzut bine și duce scorul la 5-0.
min. 56: GOOOL FCSB! Ioan Hora primește o centrare în fața porții și înscrie fără nicio emoție.
min. 48: GOOOL FCSB! Arbitrul dictează penalty după un fault în careu, iar Ioan Hora execută perfect lovitura de pedeapsă.
min. 46:
A început repriza secundă!

min. 45: GOOOL FCSB! Răzvan Oaidă reia cu capul din careu la primul meci în tricoul roș-albaștrilor.
min. 35:
Junior Morais și un adversar se ciocnesc la mijlocul terenului. Ambii au nevoie de îngrijiri medicale. Stelistul a ieșit de pe teren și acuză o comoție.
min. 1: GOOOL FCSB! Ianis Stoica profită de o pasă înapoi dată de un adversar și marchează la prima acțiune a meciului.

A început meciul!

Mike Cestor: „Steaua și CFR mă vor, dar sunt blocat la comisii. Reclam FRF la FIFA și la TAS!”

Alex Chipciu are cale liberă spre FCSB! » Curățenie totală la U Cluj: „Trebuie să lupte, nu să stea la căldurică!”
Provocare GSP: Cum arată „11-le” ideal al jucătorilor lăsați acasă de Edi Iordănescu? 33 de nume pe lista neconvocaților
Nationala
Doliu în handbalul românesc. S-a stins din viață dublul campion mondial Ștefan Birtalan
Handbal

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”