FOTBAL  »  LIGA 2  »  PETROLUL

Declarații șocante ale lui Cristi Vlad, fostul președinte de la Petrolul Ploiești: „A ajuns să îmi spună copilul «Tati, ești o mizerie»”

FOTO: Facebook Petrolul Ploiești // Cristi Vlad, președinte
FOTO: Facebook Petrolul Ploiești // Cristi Vlad, președinte

Articol de GSP - Publicat joi, 22 august 2019 18:48

Cristi Vlad (42 de ani), fostul președinte al Petrolului Ploiești, a dat cărțile pe față, după despărțirea de „lupii galbeni”. 

Fostul oficial al Petrolului a fost criticat de către suporteri pentru mutările pe care le-a făcut în cadrul clubului.

„Am fost împuşcat, mitraliat şi mi s-a pus şi o bombă în buzunar. Am greşit şi m-am grăbit cu schimbările antrenorilor, însă a fost o presiune foarte mare. Numai noi ştim. Poate şi la jucători am avut probleme, deşi toţi cei care au venit au fost verificaţi. 

Nu au existat salarii de 5.000 de euro. Au existat bonificaţii. S-a uitat foarte repede ce s-a întâmplat. Că am plecat de la zero şi am promovat de două ori consecutiv. S-a ajuns să fiu scuipat pe stradă, să vină copilul să spună acasă: «Tati, eşti o mizerie!» De la şcoală, să audă înjurături, pentru ce? Că am luat clubul, nu singur, şi l-am pus pe picioare. S-a ajuns prea departe”, a spus Cristi Vlad, la Ploieşti TV.

Nu poate trece peste atitudinea suporterilor

Cristi Vlad nu își explică tratamentul pe care l-a primit din partea iubitorilor Petrolului și suferă și acum pentru ceea ce a trăit din cauza lor. 

„Nu m-am îmbogăţit aici. Eu aveam un statut, nu am venit cu cămaşa ruptă la subraţ. Nu am ţinut de scaun, nu m-am născut preşedinte. Rana nu e deschisă, e carne vie. Îmi pare rău pentru ce au făcut unii oameni care mă cunosc şi care în loc să vorbească cu mine, m-au scuipat pe stradă. Nimeni nu m-a întrebat de ce s-a întâmplat cu adevărat. Am fost crucificat, mi s-a pus o bombă în buzunar şi am fost aruncat în aer. Îi doresc Petrolului tot binele, dar eu m-am oprit. Nu există aşa ceva, să fiu încă plătit de club. Mi-am schimbat numărul de telefon, pentru că a fost dat pe Facebook şi am primit zeci de mesaje urâte şi ameninţări. Presiunea pusă de suporteri a fost justificată din punct de vedere sportiv. Cât despre celelalte acuzaţii, dacă cineva are vreun dubiu poate să ancheteze orice. Din punctul ăsta de vedere, Cristi Vlad doarme liniştit”, a mai povestit fostul președinte. 

Cristi Vlad a fost demis în luna aprilie a acestui an, ca urmare a rezultatelor slabe înregistrate de către Petrolul în ultima parte a sezonului trecut al Ligii 2, rezultate ce au dus la ratarea promovării în Liga 1. 

VEZI ȘI:

VIDEO Dacă Rapid nu l-a vrut, Alexandru Ioniță I a semnat cu UTA: „Sper să ajungem în prima ligă”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Wesley Sneijder, devastator: „UEFA să intervină, să sune la Londra: «Ieșiți de pe teren!»”
Liga Campionilor
Wesley Sneijder, devastator: „UEFA să intervină, să sune la Londra: «Ieșiți de pe teren!»”
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Campionate
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
Motivul plecării la Rapid?! Daniel Pancu nu vrea să audă de noul oficial al lui CFR Cluj: „Șeful meu pe fotbal nu s-a inventat!”
Superliga
Motivul plecării la Rapid?! Daniel Pancu nu vrea să audă de noul oficial al lui CFR Cluj: „Șeful meu pe fotbal nu s-a inventat!”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (2)
ripper89
ripper89  •  22 August 2019, 22:30
Postat de lenroc pe 22 August 2019, 21:10

Petrolul are 18 neuroni în toată galeria.

Si tu esti atat de inteligent precum *** cand se ***.***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

lenroc
lenroc  •  22 August 2019, 21:10

Petrolul are 18 neuroni în toată galeria.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează