SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR

SCM RM. VÂLCEA - BUDUCNOST 20-21 // Iulia Dumanska: „E dureros când pierzi la un gol!”

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 noiembrie 2019 10:30

Iulia Dumanska, portarul echipei SCM Râmnicu Vâlcea, a avut o evoluție foarte bună cu Buducnost Podgorica (20-21), în Liga Campionilor, dar nu a putut face nimic la înfrângerea echipei sale. 

Handbalista a avut 14 parade în partida de vineri seara, cu Buducnost Podgorica, de Vâlcea a pierdut dramatic la un gol diferență. Portarul naționalei României era foarte dezamăgită, dar și-a încurajat colegele, nefiind totul pierdut. 

„Experiența, cred eu că și-a spus cuvântul. La Buducnost sunt multe jucătoare care evoluează de mulți ani în Liga Campionilor, pe când la noi, sunt multe debutante. Am încercat să facem un meci bun, mai puține greșeli decât ele, dar nu ne-a ieșit. Este foarte dureros să pierzi la un gol, dar nu avem ce să facem, avem patru meciuri în următoarele 14 zile, trebuie să ne adunăm, să ne uităm mai bine la acest meci, să vedeme fiecare unde a greșit, și să învățăm ceva din asta”, spune Iulia. 

E foarte mulțumită de angajamentul și dăruirea fetelor și e dezamăgită că nu le-au adus fanilor o victorie.  

„Apărările au fost foarte bune, goluri puține primite, dar din păcate nu am reușit să înscriem în situațiile de 1 la 1. Acolo ne-a costat foarte mult. Dar asta e, este echipa mea, trebuie să ne adunăm, să mergem mai departe, pentru că vin meciuri foarte importante, trebuie să rămânem pozitive”, a adăugat Dumanska

„A fost o săptămână grea pentru că antrenorul nostru nu a fost cu noi. Am încercat la antrenamente să ne facem treaba cât se poate de bine, ne-am străduit, fiecare dintre noi am încercat să dăm cel mai bun din noi. Nu a fost să fie acum” - Iulia Dumanska 

42%a fost procentajul mingilor parate de Dumanska în disputa cu Buducnost

VEZI ȘI:

SCM RM. VÂLCEA - BUDUCNOST 20-21 // VIDEO Campioana României pierde la limită în grupele Ligii Campionilor! Cum arată ACUM clasamentul

Citește și:
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Liga 2
Liga 2, etapa #16 » Steaua, ciuruită în 30 de minute la Bacău, dar scorul zilei vine de la Bistrița! Toate rezultatele + clasamentul
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Campionate
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
ceaiuri
ceaiuri  •  04 Noiembrie 2019, 14:38

singura jucatoare care se ridica la nivelul competitiei

Vezi toate comentariile (1)
Comentează