GSP SPECIAL  »  IDEILE GAZETEI  »  GALA GSP 2019

GALA GSP 2019 // VIDEO Episodul cu care Eric a stârnit hohote de râs în sală: „Polițistul m-a întrebat unde mă duc”

Articol de GSP - Publicat marti, 17 decembrie 2019 21:40

Eric de Oliveira (34 de ani, mijlocaș ofensiv), fotbalistul Viitorului, i-a acordat trofeul pentru cel mai bun jucător străin din România al anului 2019 lui Billel Omrani (26 de ani), în cadrul Galei GSP 2019. Însă nu înainte să facă deliciul publicului cu o poveste simpatică. 

„Când am ajuns pentru prima oară în România, polițistul de la aeroport a aflat că sunt fotbalist brazilian şi m-a întrebat la ce echipă vin, Steaua sau Dinamo. I-am zis «Gaz Metan Mediaş».

S-a uitat la mine, «Mediaş, tu ştii unde e Mediaşul?». Ne-am mai întâlnit peste câțiva ani. Tocmai luasem trofeul de fotbalistul străin al anului", a declarat Eric, pe scenă. 

Eric a venit pentru prima dată în România în 2007, la Gaz Metan, echipă pentru care a evoluat, în total, în 147 de partide, reușind în acest interval 36 de goluri și 31 de pase decisive.

Ulterior, Eric a mai jucat la alte 2 formații din Liga 1: Pandurii Târgu Jiu și Viitorul, ultima fiind echipa la care activează în momentul de față.

2 trofeepentru cel mai bun jucător străin al anului a câștigat Eric, în Ancheta Gazetei Sporturilor

VEZI ȘI:

GALA GSP 2019 // Dan Petrescu, antrenorul anului pentru a 4-a oară în carieră: „E primul meu «blat» din carieră” :)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată! Dumnezeu va face dreptate”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată! Dumnezeu va face dreptate”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Superliga
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Superliga
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează