Articol de Roxana Fleșeru - Publicat miercuri, 08 ianuarie 2020 13:58
Serena Williams și Caroline Wozniacki s-au calificat azi în semifinalele turneului de la Auckland, după ce au trecut de Caroline Dolehide/Johanna Larsson (SUA/Suedia) cu 6-2, 6-1.
Americanca și daneza au decis să joace împreună la dublu, după ce Wozniacki a anunțat că se va retrage din tenis odată încheiată evoluția sa la Australian Open 2020.
„Trebuia să joc cu ea înainte să agațe racheta în cui”, a spus Serena. Cele două au anunțat și că pe 18 mai vor evolua într-un meci demonstrativ la Copenhaga, unul menit să pună punctul final pe cariera danezei.
- foto: Guliver/Getty Images
Vezi și:
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!