SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

SIMONA HALEP LA AUSTRALIAN OPEN // Halep, despre retragerea lui Caroline Wozniacki

Articol de - Publicat duminica, 19 ianuarie 2020 22:15

AUSTRALIAN OPEN. Simona Halep (28 de ani, 4 WTA) a vorbit despre retragerea danezei Caroline Wozniacki (29 de ani, 36 WTA). 

  • Simona Halep (28 ani, locul 4 WTA), va debuta la Australian Open marți, 21 ianuarie, împotriva lui Jennifer Brady (24 de ani, locul 49 WTA). Organizatorii încă nu au anunțat ora de start a meciului. 

Caroline Wozniacki, cea care învins-o pe Simona în finala din 2018,  va spune adio tenisului chiar la Melbourne. „Cred că în 2018 a fost un turneu bun pentru amândouă, cu siguranță, mai bun pentru ea”, a spus Halep, zâmbind. 

Simona Halep: „Va fi fericită”

A avut și câteva cuvinte amabile pentru adversara de acum doi ani și despre drumul acesteia în viitor: „I se va simți lipsa pentru că e o persoană foarte drăguță, ne-am obișnuit s-o vedem mereu, zi de zi, la turnee, în vestiar. Ne va fi doar de ea, dar sunt convinsă că sunt multe lucruri bune pentru ea de acum înainte. Va fi fericită”.

VIDEO // Finala Australian Open 2018, Halep vs Wozniacki

Vezi și:

SIMONA HALEP LA AUSTRALIAN OPEN // Sportiva noastră nu a uitat finală pierdută în 2018 la Melbourne: „Mereu o amintire pozitivă”

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Istvan Kovacs, delegare de lux la Mondial! Îl va arbitra pe Lionel Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Istvan Kovacs, delegare de lux la Mondial! Îl va arbitra pe Lionel Messi
Gigi Becali a dat afară 4 jucători de la FCSB! MM Stoica recunoaște: „Îmi pare rău că n-am prelungit”
Superliga
Gigi Becali a dat afară 4 jucători de la FCSB! MM Stoica recunoaște: „Îmi pare rău că n-am prelungit”
Rapidistul Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului » Ce pedeapă riscă
Superliga
Rapidistul Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului » Ce pedeapă riscă
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
opensource
opensource  •  20 Ianuarie 2020, 22:41
Postat de 267890 pe 20 Ianuarie 2020, 16:28

Wozniacki, intr-adevar o prezenta placuta pe teren spre deosebire de Halep care e cea mai infioratoare aparitie din tenis. Cand ii vezi gura cascata, pumnii inclestati, grimasele, ca sa nu mai vorbim de urlete, zici ca esti la un meci de k1 sau ceva lupte pe viata si pe moarte.

Ma, tu scrii din celula sau ce e cu numarul ala? :-))) Or fi toti prosti pe planeta asta de simpatizeaza cu Halep si de aici frustrarea in marunta ta CELULA . :-)))

486296171535958
Nelu Stanciu  •  20 Ianuarie 2020, 17:32
Postat de 267890 pe 20 Ianuarie 2020, 16:28

Wozniacki, intr-adevar o prezenta placuta pe teren spre deosebire de Halep care e cea mai infioratoare aparitie din tenis. Cand ii vezi gura cascata, pumnii inclestati, grimasele, ca sa nu mai vorbim de urlete, zici ca esti la un meci de k1 sau ceva lupte pe viata si pe moarte.

Ca să nu mai vorbim deocamdată de modul tău bestial-rudimentar de a compune texte, spre deosebire de eleganţa literară a lui Dante sau a lui Victor Hugo. Ajunge!

267890
267890  •  20 Ianuarie 2020, 16:28

Wozniacki, intr-adevar o prezenta placuta pe teren spre deosebire de Halep care e cea mai infioratoare aparitie din tenis. Cand ii vezi gura cascata, pumnii inclestati, grimasele, ca sa nu mai vorbim de urlete, zici ca esti la un meci de k1 sau ceva lupte pe viata si pe moarte.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează