FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Președintele unui club din Liga 1 nu are milă de Dinamo: „Ce, trebuie să oprim fotbalul acum? Să piardă meciurile cu 3-0”

Articol de GSP - Publicat joi, 11 iunie 2020 21:03

Dani Coman, președintele Astrei, cere ca Liga 1 să urmeze programul stabilit, iar programul să nu fie influențat de cazul de coronavirus de la Dinamo. 

Dani Coman și-a expus franc opinia în legătură cu cazul de coronavirus de la Dinamo. Președintele Astrei a oferit și o variantă radicală: „câinii” să piardă meciurile la „masa verde” dacă nu se pot prezenta la meciuri. 

Dani Coman: „Trebuie să oprim fotbalul?”

„Şi dacă a fost depistat un caz la Dinamo ce se întâmplă? Se opreşte fotbalul, închidem fabricile? Ce facem? Să îl izoleze, să le facă un test tuturor celor cu care a intrat în contact şi să se joace mai departe. În Germania, ce se întâmplă? Au fost jucători depistaţi, i-au izolat, le-au făcut teste şi au continuat să joace. Se reprogramează meciurile din perioada aia. În cazul în care nu se mai poate juca, pierd meciurile cu 3-0. Ce? Trebuie să oprim fotbalul, pentru că a fost depistat unul din staff-ul echipei Dinamo? 

Dacă la noi s-ar întâmpla? Exact cum v-am spus mai devreme. Îl izolăm, facem teste tutror oamenilor cu care a intrat în contact, în condiţiile în care nu vor mai fi depistaţi alţi jucători sau persoane din staff depistate. Mergem mai departe. Dacă vor fi, atunci izolăm persoanele respective şi jucăm fotbal în continuare. Pentru că trebuie să trăim, fotbalul trebuie să trăiască. Nu ne putem opri”, a declarat Dani Coman, conform Look Sport. 

VIDEO / Coronavirus la Dinamo! Meciurile echipei au fost suspendate de LPF

Citește și alte știri despre Dinamo:

DDB, „injecție” nouă de capital la Dinamo » Suporterii trec de 20% din acțiuni

DINAMO. Omul depistat cu Covid-19, la masă cu fotbaliștii: „A stat puțin” » Urmează 14 zile de izolare

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (9)
 •  12 Iunie 2020, 17:49
Postat de Sandu Daniel pe 12 Iunie 2020, 07:27

Ai creierul cat nuca, vedetiva de gunoiul din ochi vostri ,voi aia corecti daia nu va lasat in cupele europene de corecti ce sunteti

astra trebuia scoasa din liga1!!!....finantata de gigi becali care e in play-off cu...astra!!???

10203358445722434
Laurentiu Ion  •  12 Iunie 2020, 10:44

Hai ca s-a trezit nea Coman, portarul care juca cu pantaloni lungi si cand erau 40 de grade afara. Moare el de grija lui Dinamo care nici macar nu e in playoff unde e Astra. Exact ala care moare de grija altuia.

red_panzer
red_panzer  •  12 Iunie 2020, 07:33

Bai Comaneeee, esti asa cum ai fost si portar: bunicel dar aveai "scapari". Asa si acum: ai vorbit cand trebuia sa taci! Stii ce-ti doresc? Sa fi sanatos atat trupeste cat si MENTAL!!!

Vezi toate comentariile (9)
Comentează