FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA

CRAIOVA. Alex Cicâldău l-a impresionat pe Ancelotti! Mijlocașul e dorit de două cluburi tari din Vest

Alex Cicâldău este printre cei mai importanți fotbaliști de la Craiova +15   FOTO
Alex Cicâldău este printre cei mai importanți fotbaliști de la Craiova

Articol de - Publicat luni, 20 iulie 2020 10:22 / Actualizat luni, 20 iulie 2020 11:57

Alex Cicâldău (23 de ani), mijlocașul central al CS Universității Craiova, este la cel mai bun sezon din carieră, iar cifrele sale l-au adus în atenția echipelor din cele mai tari campionate ale Europei.

Ultima formație interesată de playmaker-ul liderului din Liga 1 este Everton, locul 12 din Premier League. Mirror, cotidian din Marea Britanie, a scris despre evoluțiile remarcabile ale lui Cicâldău din actuala stagiune, care l-au impresionat inclusiv pe Carlo Ancelotti, tehnicianul „caramelelor”.

Jucătorul adus în 2018 de la Viitorul pentru un milion de euro a reușit în acest an 8 assist-uri și 16 goluri pentru juveți, ultimul chiar în victoria de aseară cu FC Botoșani, scor 2-0, din penalty.

Și pe lista Sampdoriei

Alex Cicâldău a atras priviri și din Serie A. Corriere dello Sport a scris recent că Sampdoria ar fi formația din „Cizmă” cea mai interesată de un transfer al mijlocașului și a avansat suma de 7 milioane de euro. 

4.000.000 €este cota de piață a lui Cicâldău, potrivit Transfermarkt

FOTO Cele mai interesante imagini din partida Botoșani - Craiova 0-2

+10 FOTO

Cristiano Bergodi, declarații după FC Botoșani - Craiova 0-2

Citește mai multe știri despre Craiova:

Finanțatorul unui club din play-off sare la gâtul Craiovei: „100% este ajutată”

Craiova reacționează după comunicatul dur al CFR-ului: „Se simt amenințați! Atacă tot timpul”

Citește și:
Imagini șocante! Jamal Musiala s-a prăbușit din nou pe gazon în timpul meciului, la doar trei zile de la primul incident
Campionate
Imagini șocante! Jamal Musiala s-a prăbușit din nou pe gazon în timpul meciului, la doar trei zile de la primul incident
CFR Cluj, amanetat la propriu » Cine sunt antreprenorii cărora Ioan Varga le predă clubul: acuzații de manipulare a pieței, afaceri cu aur și un puci eșuat
Superliga
CFR Cluj, amanetat la propriu » Cine sunt antreprenorii cărora Ioan Varga le predă clubul: acuzații de manipulare a pieței, afaceri cu aur și un puci eșuat
MM Stoica a anunțat când revine Dan Petrescu pe bancă: „Ca să fie lucrurile clare”
Superliga
MM Stoica a anunțat când revine Dan Petrescu pe bancă: „Ca să fie lucrurile clare”
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
Superliga
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
EXCLUSIV Mesaj Jumbo către România după scăderea afacerilor
Profit.ro
EXCLUSIV Mesaj Jumbo către România după scăderea afacerilor
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Rusoaica Maria Sharapova, imagini needitate din vacanță! A ales destinația favorită a românilor

David Popovici, intervievat de un mare rival și amic: „Ar fi egoist să încerc să-mi scriu numele în istorie și atât. Vreau să fiu mai mult”


Comentarii (19)
pittt
pittt  •  20 Iulie 2020, 21:14

Pana una alta FCSB are jucatori de milioane, dar doar Craiova a vandut pe ceva banuti adevarati, in rest pauza mare. Ceilalti nici atat.

firaldo
firaldo  •  20 Iulie 2020, 15:06
Postat de Alice Popa pe 20 Iulie 2020, 12:55

Ar fi bine sa-l anuntati si pe Ancelotti. Sigur nu a citit acel ziar! Noi nu avem jucator care sa valoreze 7 milioane. Nici pentru organe!!

https://www.hitc.com/en-gb/2020/07/19/report-everton-think-theyre-winning-race-to-sign-alexandru-cicaldau/ dar sigur l-a citit pe asta!

florar
florar  •  20 Iulie 2020, 13:20
Postat de rise pe 20 Iulie 2020, 13:13

E echipa mica Sampdoria fata de craiova ? Voi v-ati chinuit sa scoateti ungurii din europa league...la inaugurarea stadionului v-au dat 5 goluri niste anonimi. Sunteti zero in europa. Dar la ce minte ai tu...e de inteles.

Lasa ca Petrescu,Barsan,Avram si Fesnic va face echipa mareeee...

Vezi toate comentariile (19)
Comentează