INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

Ruptură la Barcelona! Luis Suarez, lăsat în afara lotului la primul meci amical

Luis Suarez
Luis Suarez

Articol de - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 14:00 / Actualizat sambata, 12 septembrie 2020 14:21

Noul antrenor al Barcelonei, Ronald Koeman (57 de ani), debutează pe banca tehnică într-o partidă amicală cu Gimnàstic de Tarragona. Luis Suarez (33 de ani) nu a fost inclus în lot pentru acest meci.

Antrenorul olandez i-a transmis lui Luis Suarez că nu va fi folosit niciun minut în jocul amical, decizie ce face ca ruptura dintre Barcelona și atacant să pară definitivă. Cel mai probabil, uruguayanul va pleca în această toamnă de la clubul alături de care a caștigat 13 trofee în 6 ani.

28 de milioane de euroeste cota de pe transfermarkt a lui Luis Suarez

Juventus, următoarea destinație?

În ultima perioadă se vorbește tot mai mult despre un eventual transfer al lui Suarez la Juventus. Andrea Pirlo insistă pentru aducerea unui atacant, după plecarea lui Gonzalo Higuain. O altă variantă pentru atacantul uruguayan este rămânerea în La Liga, la Atletico Madrid.

Citește și alte știri din fotbalul internațional: 

Mourinho, criză de nervi înaintea începerii campionatului: "Cine sunt luminații care iau astfel de decizii? Cred că acum stau ascunși!"

PSG mută pe piața transferurilor » Florenzi vine sub formă de împrumut pe Parc des Princes

Citește și:
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Campionate
Au publicat sumele: câți bani câștigă analiștii TV din emisiunile sportive
Apariție rară » Fost la roș-albaștri și la Dinamo, Dennis Șerban și-a ales preferata: „Cu ea țin, normal!”. Vede două favorite clare la titlu
Superliga
Apariție rară » Fost la roș-albaștri și la Dinamo, Dennis Șerban și-a ales preferata: „Cu ea țin, normal!”. Vede două favorite clare la titlu
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
carol_k
carol_k  •  12 Septembrie 2020, 14:41

Koeman vrea sa-si arate muschii dar nu gandeste deloc mutarea. Suarez are si unele meciuri mai sterse dar nu se compara cu evolutia din celelalte cand iti decide singur victoria, chiar cu Real. Daca treaba nu va merge bine Koeman fa fi gasit vinovat ca nu l-a pastrat.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează