INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

ATALANTA - PARMA 3-0 » VIDEO Valentin Mihăilă, lăudat de italieni chiar și după un eșec: „Viteză și personalitate. Unicul aspect pozitiv al Parmei”

Valentiin Mihăilă (Parma)
foto: Imago
Valentiin Mihăilă (Parma) foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 07 ianuarie 2021 10:15 / Actualizat joi, 07 ianuarie 2021 13:16

Valentin Mihăilă, 20 de ani, a fost ales cel mai bun jucător de la Parma în Gazzetta dello Sport. Echipa sa a pierdut la Bergamo, 0-3 cu Atalanta și e la retrogradare.

Parma e în criză, seria negativă continuă, a patra înfrângere, al doilea 0-3 la rând, intrând în zona retrogradării (locul 18), dar Mihăilă e promițător în Serie A. Gazzetta dello Sport l-a ales cel mai bun jucător al galben-albaștrilor după 0-3 la Bergamo cu Atalanta. 80 de minute de „curaj. Are viteză și tupeu”. Nota 6, cea mai mare la oaspeți.

La rândul său, Parma Live a evidențiat „personalitatea românului. Singurul care a încercat să creeze pericol”. Pentru „Parma Today”, Mihăilă are „viteză, personalitate și idei. Un jucător interesant”.

Mihăilă schimbă antrenorul

Antrenorul Fabio Liverani crede că „Mihăilă a fost unicul aspect pozitiv al Parmei în acest meci”. Presa din Italia a scris după meci că tehnicianul va fi demis. Ceea ce s-a și întâmplat joi. În jurul prânzului a fost făcut anunțul.

 Se va întoarce probabil Roberto D’Aversa, demis după patru ani pe 23 august 2020 și care e încă sub contract cu clubul emilian până în vara lui 2022. 

8,5 milioane de euroa plătit Parma pentru a-l lua pe Mihăilă de la Craiova

Citește și alte știri din Serie A:

Ștefan Radu e definitiv în istoria lui Lazio! Borna imensă atinsă de român după meciul cu Fiorentina

AC Milan - Juventus 1-3 FOTO + VIDEO Juve top class! „Bătrâna Doamnă” i-a provocat lui AC Milan prima înfrângere a sezonului

Citește și:
A numit doi jucători care și-au terminat socotelile cu echipa națională: „Schimb de generații”
Nationala
A numit doi jucători care și-au terminat socotelile cu echipa națională: „Schimb de generații”
Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”
Nationala
Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”
Gigi Becali nu s-a abținut și a intrat în direct după Turcia - România: „Pe Hagi n-o să-l vedeți NICIODATĂ jucând cu ei doi”
Nationala
Gigi Becali nu s-a abținut și a intrat în direct după Turcia - România: „Pe Hagi n-o să-l vedeți NICIODATĂ jucând cu ei doi”
Mircea Lucescu a plecat în timpul interviului și l-a scos din sărite pe Craioveanu: „Pe ei nu s-a supărat?! A stat o oră la îmbrățișări”
Nationala
Mircea Lucescu a plecat în timpul interviului și l-a scos din sărite pe Craioveanu: „Pe ei nu s-a supărat?! A stat o oră la îmbrățișări”
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Profit.ro
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (12)
observator_federal
observator_federal  •  07 Ianuarie 2021, 16:34
Postat de 1948forever pe 07 Ianuarie 2021, 10:45

discutam peste cateva luni, cand va fi imprumutat in serie B, sau se va intoarce cu coada intre picioare la craiova ca mare rebut ce e. Man a tras U21 dupa el, si Coman si Morutan la fel. La orice ora astia pot pleca cel putin pe banii pe care a plecat Mihaila. Concluzia, Mihaila e un penibil, si te-ai discreditat cand ai facut referinta la fcsb. Daca spuneai doar bravo mihaila sau ca e bun, erai destept, asa esti troller/hater. plina tara de antifcsebei care isi taie venele

Mihăilă a fost convocat doar de 6 ori la Naționala U19 și a marcat de 6 goluri, și tot doar de 6 ori la Naționala U21 unde a marcat de 5 ori (putea avea mai multe, atâta doar că penaltyurile pe care le obține el le bat alții). Moruțan "a tras după el" - bine ai observat, bravo! - dar în jos, odată cu tricoul, o întreagă generație care a pierdut o calificare, iar Man a fost cel mai slab - chiar așa! - la Euro U21 de acum doi ani... Mai citește și tu "printre rânduri", altfel o să ajungi să repeți într-una șlagărele lansate de Meme sau de presa cu simpatii fecesebiste...

915542705250791
Aurel Stana  •  07 Ianuarie 2021, 11:31

Vedeti comentariile tifosilor de la Parma si nu mai laudati jucatori aiurea Parma nu a tras un sut pe poarta..asa ati scris si de Razvan Marin ca este Regele mijlocasilor si è vai steaua lui la Cagliari

915542705250791
Aurel Stana  •  07 Ianuarie 2021, 11:20

intr-o echipa de desculti cum e cea a Parmei a iesit in evidenta pt ca a alergst de cateva ori ha ha ha, inca un fiasco 100% ce poti asteapta de la unul care are cateva meciuri bune si cateva goluri in 3 ani . Comentariul è tipic pt gazetari romani care fac din tantar armasar

Vezi toate comentariile (12)
Comentează