FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Gigi Mulțescu, despre atacantul excentric adus în probe la Dinamo: „Asta am decis, i-am transmis deja”

Dinamo l-a adus în probe pe atacantul sârbo-elvețian Nemanja Petrovic (23 de ani) +16   FOTO
Dinamo l-a adus în probe pe atacantul sârbo-elvețian Nemanja Petrovic (23 de ani)

Articol de - Publicat miercuri, 24 martie 2021 14:33 / Actualizat miercuri, 24 martie 2021 16:11

Dinamo l-a adus în probe pe atacantul sârbo-elvețian Nemanja Petrovic (23 de ani), așa cum GSP.ro a anunțat în exclusivitate.

Atacantul vine în probe, urmând a se antrena pentru început la Dinamo B. Contactat de Gazeta Sporturilor, Gigi Mulțescu, antrenorul „câinilor”, a vorbit despre decizia de a-l aduce pe Petrovic și spune că nu știe prea multe despre el.

Mi-a fost propus un nume și nu am găsit prea multe referințe despre jucătorul în cauză. I-am zis să se ducă la antrenamente la echipa a doua, pentru început. În urma raportului de acolo, jucătorul urcă la echipa întâi sau nu mai reprezintă obiectul discuției”, a spus Mulțescu pentru GSP.ro.

FOTO. Imagini spectaculoase cu Petrovic

Sursă foto: instagram.com/npetrov__/
Sursă foto: instagram.com/npetrov__/
Sursă foto: instagram.com/npetrov__/
Sursă foto: instagram.com/npetrov__/
Sursă foto: instagram.com/npetrov__/
+11 FOTO

VIDEO Ionuț Negoiță, atac la adresa antrenorilor lui Dinamo: „Voiau să bage răsuflați! Îi forțam să bage tineri"

Citește mai multe știri despre Dinamo: 

Dinamo, încă un pas spre licență » DDB i-a virat 240.000 de lei unui jucător adus de spanioli

Dinamo, praf peste tot! Cifrele dezastrului din tot clubul alb-roșu

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
creeperno999
creeperno999  •  24 Martie 2021, 22:40

Foarte bine! Sper ca decizia o sa fie luata in totalitate de Multescu, iar nicolae sa nu-si bage coada

magic4ever
magic4ever  •  24 Martie 2021, 20:02
Postat de Dumitru Florin pe 24 Martie 2021, 17:12

Asadar... "L-am adus, dar nu stiu prea multe despre el..." Cam asa merg lucrurile la Dinamo, asa s-au tot perindat prin "Groapa" zeci de jucatori in ultimii doi, trei ani, iar rezultatele se vad!!! Cand se va intra pe un drum normal, cand se va lucra profesionist la Dinamo??? E tot mai pregnanta impresia ca (si) DDB e un moft al cuiva sau al unui grup de (anumite) interese!?!

A fost adus in probe la Dinamo 2, nu a semnat...

1198649370199221
Dumitru Florin  •  24 Martie 2021, 17:12

Asadar... "L-am adus, dar nu stiu prea multe despre el..." Cam asa merg lucrurile la Dinamo, asa s-au tot perindat prin "Groapa" zeci de jucatori in ultimii doi, trei ani, iar rezultatele se vad!!! Cand se va intra pe un drum normal, cand se va lucra profesionist la Dinamo??? E tot mai pregnanta impresia ca (si) DDB e un moft al cuiva sau al unui grup de (anumite) interese!?!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează