FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ASTRA - DINAMO 1-0

NOTE GSP: Un jucător de la Dinamo, cel mai slab de pe teren! Cât a luat Mulțescu la ultimul meci pentru „câini”

FOTO: Cristi Preda +15   FOTO
FOTO: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 aprilie 2021 07:58 / Actualizat miercuri, 14 aprilie 2021 08:16

Dinamo a pierdut în deplasare, 0-1 cu Astra, în turul semifinalelor Cupei României, la capătul unui meci echilibrat.

Toate detaliile despre Astra - Dinamo 1-0, AICI!

După golul marcat de Astra în minutul 4, ambele echipe și-au creat ocazii, însă niciuna nu a mai putut modifica tabela. 

Cu o interveniție ezitantă la golul lui Krpic, portarul Gudmund Kongshavn a fost cel mai slab jucător de pe teren. Portarul lui Dinamo a primit nota 4 din partea Gazetei Sporturilor.

Și Deian Sorescu, Adam Nemec, Andreas Mihaiu și Gevaro Nepumuceno au avut evoluții dezamăgitoare, fiind notați cu 5.

Krpic a fost cel mai bun jucător al meciului. Atacantul Astrei, marcatorul singurului gol, a luat 7.

6a fost nota luată de Gigi Mulțescu, din partea GSP, la ultimul meci pe banca lui Dinamo

NOTE GSP: Un jucător de la Dinamo, cel mai slab de pe teren! Cât a luat Mulțescu la ultimul meci pentru „câini”

Un joc tacticizat, parcă eram la automobilism, să prindă pole-position. Am primit gol ușor, și greșeala portarului. Apoi, noi am încercat, am produs câteva ocazii de gol, care puteau să se concretizeze cu gol. Meciul a fost foarte echilibrat. Ambele echipe au încercat să controleze mijlocul. Noi am reușit asta, dar am luat un gol prea ușor. A fost și o greșeală de portar... După aceea am atacat, iar ei s-au apărat. Lipsește ceva,  scânteia sau niște execuții de excepție, ca să vină golul și punctele. 
– Gigi Mulțescu, fost antrenor al lui Dinamo

VIDEO Gigi Mulțescu a demisionat de la Dinamo:

Citește mai multe știri despre Dinamo: 

Dinamo are un nou antrenor! Acord total cu Dusan Uhrin

Bratu a aflat în direct că Dinamo a ales alt antrenor: „M-aș fi băgat! Știam ce trebuie făcut”

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (24)
347655969058390
Ion Popescu  •  15 Aprilie 2021, 10:17

Nota pentru GSP este 4 cu indulgenta.

glissando
glissando  •  14 Aprilie 2021, 11:28
Postat de mosh_gerilla.1948 pe 14 Aprilie 2021, 10:11

Și dacă nu e așa, să te vaccineze ăștia cu AstraZeneca / prima doză și rapelul cu Sputnik?

E oricum virusat la mansarda! Traieste in universuri paralele! In lumea lui gigistă, dinamo e demonizata permanent. .... si mereu la final dă cu mâna in olița de noapte!

mosh_gerilla.1948
mosh_gerilla.1948  •  14 Aprilie 2021, 10:11
Postat de adrianciprian pe 14 Aprilie 2021, 10:09

Dinamo e pa

Și dacă nu e așa, să te vaccineze ăștia cu AstraZeneca / prima doză și rapelul cu Sputnik?

Vezi toate comentariile (24)
Comentează