SPORTURI  »  TENIS  »  SANKT PETERSBURG

Sorana Cîrstea și Raluca Olaru, eliminate în „sferturi” la Sankt Petersburg

Sorana Cîrstea și Raluca Olaru

Articol de GSP - Publicat joi, 10 februarie 2022 14:14 / Actualizat joi, 10 februarie 2022 14:40

Sorana Cîrstea (31 de ani) și Raluca Olaru (32) au fost eliminate din proba de dublu de la Sankt Petersburg după înfrângerea în fața perechii Anastasia Potapova/Vera Zvonareva, scor 4-6, 4-6.

Irina Begu, victorie uluitoare la Sankt Petersburg! Set la 0 în fața Petrei Kvitova și calificare în „sferturi”
Sankt Petersburg

Primul set a fost unul echilibrat, ajungându-se la 4-4. Acolo, Cîrstea și Olaru au pierdut serviciul, iar rusoaicele au profitat și au închis setul.

Actul secund a început abrupt, rusoaicele ducând scorul la 5-1. Sportivele noastre au încercat o revenire de senzație, însă deznodământul a fost același din primul set, 6-4 în favoarea sportivelor din țara gazdă.

Pentru parcursul de la Sankt Petersburg, Cîrstea și Olaru vor primi 6.500 de dolari și 100 de puncte WTA.

A fost pentru prima dată când cele două jucătoare au făcut pereche după 2009 .

Sorana Cîrstea a fost eliminată și în proba de simplu

Miercuri, Sorana Cîrstea a fost eliminată din „optimile” turneului de la Sankt Petersburg, de Anna Kontaveit, scor 4-6, 5-7.

Citește alte știri din tenis:

Irina Begu, interviu amplu despre obiectivele noului sezon, perioada dificilă prin care a trecut din cauza mononucleozei și echipa națională: „Dificil să rămâi motivat”
SANKT PETERSBURG

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring