FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

VIDEO Dan Petrescu, invidios pe transferurile făcute de FCSB: „Compagno cât a costat? Dar Miculescu? Un milion și jumătate? Mulțumesc!”

Dan Petrescu // FOTO: Imago
Dan Petrescu // FOTO: Imago

Articol de - Publicat marti, 30 august 2022 17:08 / Actualizat marti, 30 august 2022 17:49

Dan Petrescu, antrenorul lui CFR Cluj, a oferit azi primele declarații după înfrângerea cu Farul, 1-3.

Antrenorul a pus eșecul pe seama oboselii acumulate după ce campioana a disputat 15 meciuri în două luni. 

A găsit însă și o scuză legată de ora de disputare a partidei cu echipa lui Hagi. 

Derby-ul FCSB - CFR Cluj a fost amânat! Decizie de ultimă oră în SuperLigă
FCSB - CFR CLUJ
Derby-ul FCSB - CFR Cluj a fost amânat! Decizie de ultimă oră în SuperLigă

„Sunt supărat după ultimul rezultat. Chiar dacă n-am fost pe bancă, tot eu sunt antrenorul. Nu mi-a căzut bine. Sunt scuze care sunt normale, dar nu le acceptă nimeni asta-i realitatea. Mă gândesc că a venit prea repede acel meci după euforia calificării în grupe, după două zile și ceva, nici măcar trei. 

Mai mult, a fost o oră nepotrivită pentru CFR. De câte ori jucăm la ora 4, 5, 6, cam niciodată nu ne iese. Cred că suntem obișnuiți să jucăm seara. Plus că au fost și schimbări multe”, a declarat Petrescu. 

Antrenorul e mulțumit de faptul că partida din week-end cu FCSB a fost amânată. 

„Am jucat în mai puțin de două luni 15 meciuri oficiale. Am înțeles că se va amâna și meciul nostru cu FCSB, ceea ce ar fi fantastic și pentru noi, și pentru ei, ca să putem pregăti partidele din Europa, mai ales că sunt probleme de lot și de accidentări și oboseală la echipă, asta se vede. 

Cel mai bun jucător pentru noi ar fi o pauză. 2-3 zile de pauză sunt convins că vor rezolva problemele la echipă. Și-mi pare așa de bine că am amânat acest meci, de nu vă dați seama. Toată lumea avea nevoie de pauză”, a mai spus antrenorul.

CFR Cluj mai vrea transferuri

Petrescu e convins că clubul va transfera doi jucători până la finalul perioadei de mercato, un fundaș central și un atacant. La finalul conferinței a avut un schimb de replici cu jurnaliștii, după ce a fost întrebat dacă nu a fost interesat de transferul lui Andrea Compagno

„Cât a costat?”, a întrebat Petrescu. „Un milion și jumătate”, i s-a răspuns. „Mulțumesc! Și Miculescu cât a costat?”, a revenit Petrescu. „Și el un milion și ceva”, l-au lămurit reporterii. „Mulțumesc!”, a fost ultima replică.

VIDEO Malele, gol în CFR Cluj - Farul după o fază ciudată în care a fost implicat VAR

Citește și: 

Dan Petrescu, după ce a văzut grupa de Conference League: „Voiam West Ham, eram disperat. M-am supărat că a căzut cu FCSB”

Cât costă jucătorul pe care se bat FCSB și CFR Cluj: „Prețul e negociabil”

Citește și:
Cine e Ioana, soția lui Gabriel Tamaș, câștigătorul Asia Express și participant la Survivor România: „Prin câte a trecut și câte a suferit”
Stiri extrasport
Cine e Ioana, soția lui Gabriel Tamaș, câștigătorul Asia Express și participant la Survivor România: „Prin câte a trecut și câte a suferit”
The Athletic confirmă: Louis Munteanu merge în SUA! Câți bani primește sigur CFR Cluj
Superliga
The Athletic confirmă: Louis Munteanu merge în SUA! Câți bani primește sigur CFR Cluj
A fost primul care a jucat la Dinamo și Steaua după '89: „Ambele mi-au rămas în inimă, dar FCSB e Steaua!”
Superliga
A fost primul care a jucat la Dinamo și Steaua după '89: „Ambele mi-au rămas în inimă, dar FCSB e Steaua!”
„Camuflată” pentru pârtie, o recunoști? Basmul anului 2025 în tenis: cel mai bun loc din carieră și zeci de sponsori care „roiesc”
Tenis
„Camuflată” pentru pârtie, o recunoști? Basmul anului 2025 în tenis: cel mai bun loc din carieră și zeci de sponsori care „roiesc”
ULTIMA ORĂ Bolojan permite ministerelor să-și ia mașini de peste 1.600 cm³ și 23.000 euro
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Bolojan permite ministerelor să-și ia mașini de peste 1.600 cm³ și 23.000 euro
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Primul abandon în Liga 2! Finanțatorul nu va mai sprijini clubul din 2026: „Mă retrag, nu mai pot ajuta echipa!”

Piero Ferrari, cadou de 32 de milioane de euro pentru soția Romina Gingașu


Comentarii (26)
vandnamol
vandnamol  •  31 August 2022, 00:39

Cu siguranta au costat mai scump decat arbitrii care i-au castigat titlul lui danut.

flob
flob  •  30 August 2022, 21:58
Postat de gabriel1955 pe 30 August 2022, 21:46

Nu a avut rezultate decât cu CFR în rest este un nimeni ca antrenor!Este toxic,coleric!

A luat campionatul cu Urziceni, cu o echipa de refuzați. Și dacă nu mă înșel, a terminat pe 3 in grupele UCL.

flob
flob  •  30 August 2022, 21:57
Postat de istet10 pe 30 August 2022, 20:17

Daca avea lotul alora. Dar il avea si pe Becali in cap. Crezi ca "amanuntul" asta nu conteaza?

Daca avea lotul fcsb fără mm (care cred că este principalul vinovat în eșecurile de ani de zile) și becali pe cap.

Vezi toate comentariile (26)
Comentează