FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - HERMANNSTADT 1-2

Măldărășanu nu vrea să se oprească aici: „Nebunie! E normal să visăm”

Marius Măldărășanu (47 de ani) și-a felicitat elevii după o nouă victorie obținută în prelungiri, 2-1 pe terenul celor de la UTA. +22   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2022 21:30 / Actualizat sambata, 17 septembrie 2022 22:06

„Gașca nebună” a lui Marius Măldărășanu continua să surprindă. A rămas neînvinsă după primele 11 runde și a urcat pe locul secund în Superligă, Antrenorul sibienilor nu vrea să se oprească aici.

Sepsi face scorul sezonului și obține cea mai mare victorie din istoria clubului » Rezultat de-a dreptul șocant în fața Botoșaniului! Clasamentul ACUM
Sepsi - FC Botoșani 7-0

Marius Măldărășanu, după UTA - Hermannstadt 1-2

„Cum spuneam mai devreme, nebunie! Asta spuneau băieţii, că meciurile următoare probabil adversarii nu vor mai ataca pe final. Nu a fost așa. Dar îi felicit încă o dată, au crezut în şansa lor. Să fim sinceri, singura ocazie a celor de la UTA a fost chiar faza dinaintea golului.

Jocul nostru a fost foarte bun. UTA e o echipă periculoasă la fazele fixe, dar cred că am controlat jocul în mare parte. Până la urmă, aşa a vrut Dumnezeu. Visăm, e normal! Mă bucur că jucătorii au căpătat o încredere foarte mare.

Trebuie să fim realiști, nu se gândea nimeni că vom ajunge pe locul 2. Dar cred că e un loc meritat şi ca joc, şi ca spirit de echipă”, a declarat Măldărăşanu potrivit Orange Sport

FC Hermannstadt, locul secund în Liga 1: clasamentul actualizat

Nicolae Dică îl contrazice pe Becali: „Ei trebuie să rămână la echipă! Cu Viking eram cei mai buni, apoi zero...”

Dan Petrescu pregătește plecarea de la CFR: „L-am sunat pe patron, ne întâlnim după meciul cu Pitești! Nu mai pot continua așa, să vină altul să câștige Champions League”

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga