FOTBAL  »  LIGA 2  »  DINAMO

video „Gestul fantastic” de la finalul meciului cu Steaua care l-a impresionat pe antrenorul lui Dinamo: „Sincer, m-a mișcat”

„Gestul fantastic” de la finalul meciului cu Steaua care l-a impresionat pe antrenorul lui Dinamo: „Sincer, m-a mișcat”
„Gestul fantastic” de la finalul meciului cu Steaua care l-a impresionat pe antrenorul lui Dinamo: „Sincer, m-a mișcat”

Articol de - Publicat luni, 24 aprilie 2023 20:53 / Actualizat luni, 24 aprilie 2023 21:30

Antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă (43 de ani), a vorbit despre presiunea pe care o resimt jucătorii săi în meciurile din play-off și a evidențiat comportamentul fanilor, care au încercat să o reducă prin prezența la meci și prin încurajări către jucătorii care au avut momente mai puțin inspirate.

„Vreau să le mulțumesc fanilor pentru cum ne susțin, pentru câți au fost în Ghencea. S-a creat o conexiune fantastică între noi și ei. La început lucrurile erau temătoare și de o parte, și de alta, ținând cont și ce s-a întâmplat aici în ultimii ani, în care nu mai exista această conexiune între galerie și echipă. 

Le mulțumesc pentru modul în care ne-au susținut, ați văzut câtă răbdare au avut cu noi la meciul cu Galați, am avut acele ocazii pe care le-am ratat. 

După aceea s-a întâmplat la finalul meciului cu Steaua acel gest fantastic, care pe mine, sincer, m-a mișcat. L-au luat pe Denis în galerie, au cântat alături de el, i-au transmis încredere, curaj. Cred că lucrurile astea trebuie scoase în evidență și vreau să le mulțumesc”, a spus Burcă la conferința de presă dinaintea meciului cu Poli Iași.

VIDEO Momentul în care Denis Oncescu e încurajat de fani în Ghencea, după prestația din CSA Steaua - Dinamo 2-0

Dinamo a anunțat câte bilete mai sunt la duelul-cheie cu Poli Iași: PCH e sold out
DINAMO
Dinamo a anunțat câte bilete mai sunt la duelul-cheie cu Poli Iași: PCH e sold out
Ovidiu Burcă, vehement în privința arbitrajului: „Superficialitate și lipsă de profesionalism! Mi-e dor de Alexandru Tudor”
DINAMO
Ovidiu Burcă, vehement în privința arbitrajului: „Superficialitate și lipsă de profesionalism! Mi-e dor de Alexandru Tudor”
Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
istet10
istet10  •  25 Aprilie 2023, 15:11
Postat de utilizator șters pe 24 Aprilie 2023, 23:42

Mă miram sa nu lăsați voi la GSP.ro comentariile scabroase a ipochimenului fara cap isteț. Nu vedeți că are forma capului lui Gigi Becali și mănâncă numai telemea cu ceapă?!

Exista ceva mai *** ca tine ?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

utilizator șters
utilizator șters  •  24 Aprilie 2023, 23:42
Postat de istet10 pe 24 Aprilie 2023, 21:33

Bravo Oncescu!

Mă miram sa nu lăsați voi la GSP.ro comentariile scabroase a ipochimenului fara cap isteț. Nu vedeți că are forma capului lui Gigi Becali și mănâncă numai telemea cu ceapă?!

istet10
istet10  •  24 Aprilie 2023, 21:33

Bravo Oncescu!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează