FOTBAL  »  NATIONALA  »  GATA VACANŢA

S-au întors "tricolorii"!

Articol de GSP - Publicat luni, 19 mai 2008 00:00

Cei 16 fotbalişti care au fost în stagiul de relaxare din Antalya (Turcia) au revenit astăzi în ţară pe Aeroportul "Henri Coandă" şi vor avea liber pînă pe 22 mai, dată la care programată reunirea lotului lărgit, scrie tricolori.ro.

Secundul echipei naţionale, Ştefan Iovan, a declarat la sosire că stagiul din Antalya a fost un succes pentru că jucătorii aveau nevoie de o vacanţă după finalul încins de campionat. "A fost o acţiune binevenită după un campionat destul de încărcat şi deosebit de tensionat pe final. Jucătorii s-au distrat împreună cu soţiile, s-au relaxat, dar s-au şi antrenat câte o oră pe zi. Cu Piţurcă am ţinut legătura zilnic", a precizat Iovan. "Am menţinut doar forma fizică a jucătorilor. Toţi sunt pregătiţi, dar mai avem două perioade de cantonament pînă la primul meci", a continuat secundul "naţionalei".

Ştefan Iovan s-a referit şi la accidentarea suferită de mijlocaşul echipei Steaua, Ovidiu Petre. "N-am avut niciun fel de probleme la antrenamente cu excepţia acelei accidentări a lui Ovidiu Petre, lovit la un joc pe plajă de unul dintre ziarişti. Chiar acum pleacă la doctorul Pompiliu Popescu şi mîine vom ştii ce are la picior", a încheiat secundul "naţionalei".

Cei 16 fotbalişti care au fost în stagiul de relaxare din Antalya (Turcia) au revenit astăzi în ţară pe Aeroportul "Henri Coandă" şi vor avea liber pînă pe 22 mai, dată la care programată reunirea lotului lărgit, scrie tricolori.ro.

Secundul echipei naţionale, Ştefan Iovan, a declarat la sosire că stagiul din Antalya a fost un succes pentru că jucătorii aveau nevoie de o vacanţă după finalul încins de campionat. "A fost o acţiune binevenită după un campionat destul de încărcat şi deosebit de tensionat pe final. Jucătorii s-au distrat împreună cu soţiile, s-au relaxat, dar s-au şi antrenat câte o oră pe zi. Cu Piţurcă am ţinut legătura zilnic", a precizat Iovan. "Am menţinut doar forma fizică a jucătorilor. Toţi sunt pregătiţi, dar mai avem două perioade de cantonament pînă la primul meci", a continuat secundul "naţionalei".

Ştefan Iovan s-a referit şi la accidentarea suferită de mijlocaşul echipei Steaua, Ovidiu Petre. "N-am avut niciun fel de probleme la antrenamente cu excepţia acelei accidentări a lui Ovidiu Petre, lovit la un joc pe plajă de unul dintre ziarişti. Chiar acum pleacă la doctorul Pompiliu Popescu şi mîine vom ştii ce are la picior", a încheiat secundul "naţionalei".

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează