SPORTURI  »  BASCHET  »  NBA

VIDEO CU FAZA LeBron James a ridicat sala în picioare în NBA, după ce a rămas desculț în timpul jocului!

LeBron James // FOTO: Imag

Articol de - Publicat joi, 02 noiembrie 2023 09:17 / Actualizat joi, 02 noiembrie 2023 09:38

Los Angeles Lakers a reușit să învingă rivala Los Angeles Clippers, 130-125, la capătul unui meci dramatic, decis în prelungiri. Iar LeBron James a reușit faza serii.

Pentru prima dată în ultimii doi, timp în care s-au înfruntat de 11 ori, Los Angeles Lakers a învins rivala din oraș.

Clippers a început bine primul sfert, pe care l-a câștigat 37 -24. Sfertul doi s-a terminat la egalitate, 24-24, iar după pauză Lakers a câștigat 39-24 sfertul 3. Clippers a luat sfertul 4 la limită, 32-30 și a trimis meciul în over time. Acolo, Lakers s-a impus, 13-8, câștigând meciul.

VIDEO. LeBron James a oferit faza serii în NBA

La 38 de ani, LeBron James, starul de la LA Lakes, a fost MVP. A reuși 35 de puncte, 12 recuperări și 7 assist-uri. Iar în al doilea sfert a oferit faza meciului.

După un coș ratat de Clippers, la scorul de 48-37, lui LeBron i-a ieșit gheata din picior ca urmare a unui duel cu un adversar. A pasat mingea și a rămas sub propriul panou pentru a se încălța. Ulterior, LeBron a sprintat până sub panoul advers și a reușit un coș spectaculos

1.189 de zileau trecut de la ultima victorie a unei echipe a lui LeBron James în fața celor de La Los Angeles Clippers

Florentin Petre a semnat cu Dinamo, asistat de Anamaria Prodan, și e făcut praf de Cornel Dinu

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”