INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA - ARGENTINA 0-1

VIDEO Alt incident șocant pe Maracana: Di Maria a cedat nervos

Angel Di Maria a scuipat un brazilian după victoria Argentinei +44   FOTO
Angel Di Maria a scuipat un brazilian după victoria Argentinei

Articol de - Publicat joi, 23 noiembrie 2023 08:14 / Actualizat joi, 23 noiembrie 2023 09:24

Încă un video șocant de pe Maracana, de la Brazilia - Argentina 0-1, a început să circule în mediul online.

În noaptea de marți spre miercuri, Argentina și-a învins marea rivală chiar la Rio de Janeiro, pe Maracana, administrând prima înfrângere acasă pentru Selecao în istoria preliminariilor Cupei Mondiale.

Meciul a fost marcat de violență. Scandalul din tribune, cu fani argentinieni agresați înaintea partidei, i-a îndemnat pe jucătorii argentinieni să intre la vestiare, ceea ce a amânat startul partidei cu 30 de minute.

Gest nemaiîntâlnit în mandatul lui Răzvan Burleanu » Ce a apărut pe site-ul FRF
ROMÂNIA

Alt incident șocant în Brazilia - Argentina: Angel Di Maria a scuipat un brazilian

Incidente au avut loc și după fluierul final. În timp ce campionii mondiali se îndreptau către tunelul care duce la vestiare, suporterii brazilieni i-au întâmpinat și, după un schimb de replici, au aruncat din tribună cu diverse obiecte și lichide în direcția lor.

Angel Di Maria, de exemplu, a fost stropit pe față. În replică, jucătorul Benficăi a făcut câțiva pași spre cel care l-a udat și l-a scuipat!

Pe teren, Argentina a obținut o victorie prețioasă, adusă de golul lui Nicolas Otamendi din minutul 63. La Albiceleste conduce preliminariile sud-americane, cu 15 puncte obținute în 5 partide. Brazilia este abia a șasea, 7 puncte și 3 înfrângeri la rând.

10. Peru1:82
  • * Ecuador a fost depunctată cu 3 puncte, pe motiv că în precedenta campanie de calificare a folosit un jucător al cărui pașaport conținea informații false. Este vorba despre Byron Castillo.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Situație incredibilă » 5 echipe din aceeași grupă se pot califica la la Euro 2024!

Balotelli se cere la EURO: „Sunt cel mai bun atacant italian! Ei au tras două șuturi la un loc”

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga