FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL

CORESPONDENȚĂ GSP DIN ANTALYA „Mi se pare ridicol ce se întâmplă” » Adrian Mutu intervine în disputa provocată de mașina lui David Popovici: „N-are sens”

Adrian Mutu
Adrian Mutu

Articol de , - Publicat duminica, 12 ianuarie 2025 20:11 / Actualizat duminica, 12 ianuarie 2025 20:47

Într-un dialog cu reporterul Gazetei Sporturilor, Adrian Mutu (46 de ani), antrenorul celor de la Petrolul, a comentat unul dintre cele mai controversate subiecte din ultima săptămână: mașina de 120.000 de euro pe care și-a cumpărat-o David Popovici (20 de ani).

Campion olimpic la Paris, la proba de 200m liber, Popovici a declarat într-un podcast că a avut un vis în copilărie, de a-și lua un Porsche Spyder. Acesta a fost însă criticat de jurnalistul Cristian Tudor Popescu. Mai mulți actuali și foști sportivi i-au luat apărarea lui David Popovici, printre care și Adrian Mutu.

Fostul președinte din Superligă, ajuns deputat, a dat tonul la mitingul AUR: „Ne luăm țara înapoi!”
PROTEST
Fostul președinte din Superligă, ajuns deputat, a dat tonul la mitingul AUR: „Ne luăm țara înapoi!”

VIDEO. Adrian Mutu îi ia apărarea lui David Popovici: „Criticile nu-și au rostul”

„N-am ce să comentez despre un sportiv de talia lui Popovici care își ia o mașină. Mi se pare...cum să comentăm că la vârsta asta își ia o mașină? Atâta timp cât își permite...sunt banii munciți de el, n-ar fi o problemă. Mi se pare o dezbatere care nu are sens.

David Popovici poate să facă ce vrea în viața privată, e problema lui. Cât timp în viața profesională ne-a reprezentat la cel mai înalt nivel, toți eram mândri de el. Nu-și au rostul astfel de critici, mi se pare ridicol ceea ce se întâmplă”, a declarat Adrian Mutu, în cantonamentul din Antalya.

Adrian Mutu, instalat pe banca ploieștenilor, a tras și concluziile stagiului de pregătire din Antalya. Petrolul a înregistrat o remiză și două eșecuri. A remizat cu Orduspor, scor 1-1, și a pierdut cu CSKA 1948 Sofia (2-3) și Zaglebie (0-1).

Per total, „Briliantul” a fost mulțumit de evoluția jucătorilor săi, despre care a spus faptul că sunt obosiți, însă își vor încărca bateriile pentru primele meciuri oficiale din 2025.

„Băieții s-au antrenat bine, au muncit, s-a văzut și puțină oboseală. A fost seriozitate, au fost atenți. Sunt mulțumit, mai puțin de rezultate, contează până la un anumit punct. Noi am avut foarte multe ocazii și astăzi, trebuie să fim mai atenți la finalizare.

Se simte o anumită oboseală, am avut cinci zile la rând câte două antrenamente. Ne-a interesat antrenamentul, mai puțin rezultatul. Trebuie să lucrăm la anumite aspecte. Vom fi mai proaspeți, va fi un antrenament pe zi de săptămâna viitoare, va fi altceva. Sper să fim pregătiți 100% pentru start.

Sunt optimist, cred în această echipă, de aia sunt aici. O să ne pregătim bine. În momentul de față nu mă mai gândesc la sosiri. Sper să nu plece nimeni pentru că nu ar fi bine”, a adăugat Mutu.

Clasamentul la zi din Superliga

Citește și:
Fiasco la conferința lui CSM București » Pintea s-a ridicat amenințător de pe scaun: „Vă opriți? Sau vă opresc eu!”
Handbal
Fiasco la conferința lui CSM București » Pintea s-a ridicat amenințător de pe scaun: „Vă opriți? Sau vă opresc eu!”
Încă o nuntă la FCSB » Imagini din Bolintin Vale: „Un singur nume, o singură poveste”
Superliga
Încă o nuntă la FCSB » Imagini din Bolintin Vale: „Un singur nume, o singură poveste”
România - Țara Galilor, al doilea amical cu Hagi pe bancă » Echipele de start
Nationala
România - Țara Galilor, al doilea amical cu Hagi pe bancă » Echipele de start
Minune: SC Popești-Leordeni, în premieră în Liga 2! Unirea Alba Iulia s-a făcut de râs în finala barajului
Liga 2
Minune: SC Popești-Leordeni, în premieră în Liga 2! Unirea Alba Iulia s-a făcut de râs în finala barajului
EXCLUSIV Amenzi record la bănci pentru ROBOR. Sancțiuni totale de circa 800 milioane euro pentru bănci
Profit.ro
EXCLUSIV Amenzi record la bănci pentru ROBOR. Sancțiuni totale de circa 800 milioane euro pentru bănci
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cum arată tricourile celor 48 de participante la CM » Ce producător de echipament e liderul de la Mondial

Zeljko Kopic la bilanț: plusuri și minusuri după doi ani și jumătate pe banca lui Dinamo: ce a schimbat, unde a eșuat, examenele picate și moștenirea pe care o lasă


Comentarii (1)
johny2003
johny2003  •  12 Ianuarie 2025, 22:28

Asa Mutulica! Fa-l praf pe cTP, ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează