FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO

Andrei Nicolescu, atac furibund la finalul FCSB - Dinamo: cerință pentru CCA

Andrei Nicolescu, administratorul special de la Dinamo
Andrei Nicolescu, administratorul special de la Dinamo

Articol de - Publicat duminica, 23 februarie 2025 23:28 / Actualizat duminica, 23 februarie 2025 23:28

FCSB - Dinamo 2-1. Andrei Nicolescu, administratorul special al echipei din „Ștefan cel Mare”, a fost furios pe brigada de arbitraj. Dinamoviștii au cerut penalty în minutul 34, când Ngezana a atins mingea cu mâna în propriul careu.

Istvan Kovacs, „centralul” partidei, nu a dictat penalty pentru Dinamo în minutul 34, iar tabăra roș-albă a răbufnit la finalul meciului. Andrei Nicolescu l-a criticat pe Sorin Costreie, arbitrul VAR, despre care a spus că nu l-a chemat pe Kovacs la monitor să revadă faza.

Andrei Nicolescu a declarat că ar vrea să știe dacă a existat o discuție între Kovacs și arbitrul din camera VAR privind faza controversată din derby. Comisia Centrală a Arbitrilor poate elucida misterul.

Dinamo, privată de un penalty contra FCSB-ului?! Verdictul specialistului + Becali e contra tuturor: „Voi și Avram greșiți!”
FCSB - DINAMO
Dinamo, privată de un penalty contra FCSB-ului?! Verdictul specialistului + Becali e contra tuturor: „Voi și Avram greșiți!”

Andrei Nicolescu, discurs dur la adresa arbitrajului după FCSB - Dinamo

„Nu e un rezultat corect, dar e un rezultat care rămâne. Eu cred că trebuia să intervină VAR-ul. Nu am înțeles dacă a intervenit sau nu.

Cred că domnul Kovacs e arbitru de talie internațională și dacă VAR îi semnalează ceva, nu poate trece peste. Chiar dacă în viteza jocului nu poți vedea tot, VAR-ul e acolo să te ajute. Nu se pune problema să nu semnalezi. Potențial penalty, potențial al doilea galben.

S-ar fi discutat altfel despre meci. Noi toți suntem oameni. Se poate să nu avem atenția exactă, dar de asta s-a inventat acest sistem. Eu și domnul Kovacs am mai discutat și mi-a explicat de ce într-un anumit moment nu a văzut un fault. Cred că dacă era chemat la VAR, nu putea trece peste.

E un penalty mai clar decât altele care s-au dat și pentru noi și împotriva noastră. VAR-ul e de ajutor când cineva vrea să fie de ajutor. Înseamnă că nu funcționează, că nu ajută fotbalul românesc. Dacă suntem inhibați, nu ne mai facem arbitrii VAR. Mi-aș dori să știu dacă a fost o discuție pe această temă.

Atât timp cât vorbim despre deciziile VAR și încercăm să găsim justificări, ducem în derizoriu”, a declarat Nicolescu, la Digi Sport 1.

Fostul arbitru Marius Avram i-a dat dreptate lui Andrei Nicolescu și a spus că Dinamo trebuia să primească penalty.

Nicolescu: „Am arătat mai bine decât în meciurile anterioare cu FCSB”

„Puteam să fim mai concentrați. Ne-am comportat ca o echipă în construcție, puteam să fim mult mai pragmatici. Avem de învățat.

Am arătat mai bine decât în meciurile anterioare cu FCSB, dar puteam face mai mult noi, pe lângă deciziile de arbitraj. Toți jucătorii care intră au încrederea noastră, Roșca nu cred că putea face mai mult, nu cred că a greșit”, a mai declarat Andrei Nicolescu.

Noi suntem în play-off, din punctul meu de vedere. Nu matematic încă. Procesul nostru e despre altceva, va veni o zi când vom câștiga cu FCSB. Sperăm că anul acesta, dar anul viitor sigur. Încercăm să ieșim din insolvență până la finalul campionatului.

- Andrei Nicolescu, administrator special Dinamo

Citește și:
Scandal intern înaintea barajului de promovare în Superligă: „Jucăm pe burta goală! Speranțe? Să câștigăm la loto”
Liga 2
Scandal intern înaintea barajului de promovare în Superligă: „Jucăm pe burta goală! Speranțe? Să câștigăm la loto”
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
Altele
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
Sapă fundația pentru noul stadion Dinamo, înainte să fie dărâmat tot vechiul stadion! Ce urmează în arena din Ștefan cel Mare
Superliga
Sapă fundația pentru noul stadion Dinamo, înainte să fie dărâmat tot vechiul stadion! Ce urmează în arena din Ștefan cel Mare
Gheorghe Ștefan a slăbit 40 kg și e aproape de Liga 1: „Sunt președintele consiliului consultativ”
Superliga
Gheorghe Ștefan a slăbit 40 kg și e aproape de Liga 1: „Sunt președintele consiliului consultativ”
Wizz Air: Când ești în pădure și apare un urs, nu trebuie să alergi mai repede decât ursul, ci mai repede decât cel de lângă tine. Doar să fii low-cost nu va mai funcționa. Dar epoca de aur a noastră abia urmează!
Profit.ro
Wizz Air: Când ești în pădure și apare un urs, nu trebuie să alergi mai repede decât ursul, ci mai repede decât cel de lângă tine. Doar să fii low-cost nu va mai funcționa. Dar epoca de aur a noastră abia urmează!
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (60)
muzica
muzica  •  26 Februarie 2025, 13:26

Dinamo dupa 8 infrangeri COSECUTIVE,NU POATE SA SUPORTE CA SOSIT SI A 9-A RUSINE !!E dureros ca multi jucatori dinamovisti au recunoscut la interviuri,SUPERIORITATEA STELEI.CA VALOARE,JOC SI LOT!Dar,conducatorii in loc sa imbunatateasca lotul (banca!),se leaga de un hent care nu poate fi evident de nici o camera TV,UITAND DE PENIBILUL PENALTY PRIMIT PE TAVA CU OTELUL,FURAND GALATULUI punctul meritat Ce e de mirare,multi jucatori dinamovisti recunosc victoria Stelei,ca o echipa europeana,mai valoroasa si ca lot si calitatea jocului,in ciuda lipsei a5 titulari (Politic !).Nicolescu,se leaga de furt si viciere de rezultat,DAR ,ARE AMNEZIE,UITAND DE FURTUL ARBITRULUI IN MECIUL CU OTELUL,care a inventat acel penalty ptr Dinamo !!!VAR-UL NU A AVUT O IMAGINE CLARA A CONTACTULUI MINGIEI CU DEGETELE PALMEI ! Nu poate sa fie faza comparata cu cea de la Farul,unde mingea are contact direct cu bratul departat al jucatorului !Le dam ocazia dinamovistilor sa se revanseze in Playoff...numai ca mi-e teama de cifrele 9 SI 1O !!! 1

utilizator șters
utilizator șters  •  24 Februarie 2025, 17:35

Viciere mai clara de rezultat nu exista!!! Furt gigist pe față!! Arbitri trebuie suspendați!

utilizator șters
utilizator șters  •  24 Februarie 2025, 17:34
Postat de utilizator șters pe 24 Februarie 2025, 10:53

De ce trebuie să citim mesajele mincinoase și jignirile gigiștilor grețoși, in mesajele nemoderate de GSP.ro!??.... Clonafcsb a reușit al furt monstruos cu arbitri ticăloșiți, așa cum face ciobanul mereu!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (60)
Comentează