FOTBAL  »  NATIONALA  »  

Dragomir: "A fost o joacă"

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 mai 2008 00:00

Dumitru Dragomir s-a declarat mulţumit de rezultatul partidei cu Muntenegru, un meci pe care selecţionata antrenată de Victor Piţurcă l-a cîştigat cu 4-0.

"A fost un meci lejer, o joacă. Muntenegru este totuşi o echipă modestă care nu ne putea pune probleme. A fost o echipă slăbuţă, nu ştiu dacă trebuia să ne alegem alt adversar, vorbiţi cu cei responsabili. Eu sunt un optimist înainte de Euro", a spus preşedintele LPF.

România va pleca peste patru zile la Euro, acolo unde va da piept cu trei forţe ale fotbalului european, în faza grupelor, Franţa, Italia şi Olanda.

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Special
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (7)
 •  01 Iunie 2008, 07:36

Chiar foarte interesant! Am incercat citeva expresii in alta limba si se pare ca "nu trec clasa" decit daca scrii in romaneste. Sa incercam sa le traducem : dragii nostri scriitori in publicatii, va putem compara cu organul care ne ajuta sa scapam de berea bauta.

 •  01 Iunie 2008, 07:26

AHHA! Deci asa functioneaza atunci cind nu apr mesajele: 1) nu poti scrie anumite cuvinte ( de exemplu acela care se traduce prin: nu te lasa sa publici ce gindesti; incepe cu "c" si se termina cu "a", si are "z" in mijloc") 2) nu poti scrie numele celui criticat daca acesta este "persoana importanta" ("nu spui cine..."/ caragiale, de-aia poate lau interzis la bacalaureat!?!) 3) sau daca in fraza apare "functia" respectivului.

 •  01 Iunie 2008, 07:15

Ziceam despre "seful" despre care se scrie in articolul de mai sus ca nu are habar ce vorbeste atunci cind afirma ca muntenegru este o echipa slaba

Vezi toate comentariile (7)
Comentează