FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA

Piţurcă: "Am avut oferte de afară"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 iunie 2008 00:00

Selecţionerul Victor Piţurcă a recunoscut că a fost tentat să plece de la naţională şi că a avut oferte din partea mai multor echipe din afara ţării:

Selecţionerul Victor Piţurcă a recunoscut că a fost tentat să plece de la naţională şi că a avut oferte din partea mai multor echipe din afara ţării:

Va simtiti inselat de cineva in aceste momente?
E mult spus inselat. Corect ar fi dezamagit. Sunt unii care ne fac praf aiurea, pe mine si pe jucatori. Cand am preluat echipa, eram pe locul 32 in lume, acum suntem pe 12.

Vi se pare corecta impartirea banilor incasati de la UEFA?

Nu ma intereseaza, nu e treaba mea. Primele se dau conform regulamentului FRF, in functie de minutele jucate de fiecare.

Daca stelistii nu mai vin la lot, ce atitudine veti avea la adresa lor?
Nu se poate intampla asta. Am vorbit cu Gigi Becali, vrea sa se apere si el, in disputa cu depunctarea Stelei. Ar regreta acest lucru, cu siguranta. Dar nu va recurge la o asemenea masura extrema. E si interesul jucatorilor la mijloc!

Aveti oferte de afara?

Intotdeauna exista. Insa am contract clar, iar rezultatele nu mi le poate lua nimeni.

Sursa: Libertatea

Citește și:
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
 •  15 Iulie 2008, 09:01

Piturca a avut si va avea oferte de afara,pentru ca are valoare...Dragomir(inainte il lauda)il critica,doar pentru ca n-a fost de partea lui intr-un conflict cu alte persoane.Il face barbugiu.El e mai penibil decat un barbugiu,el fiind un"bisnitar"notoriu(bine zicea,fostul jucator dinamovist,Vasile Anghel)si conducator al unei grupari-de tot"kk-tul":VICTORIA Bucuresti.Pai de ce,sa-i tina partea Piti? Doar nu este"Bona"lui Mitica...

 •  27 Iunie 2008, 14:35

Ce contract, nea Piti, matale nu vezi ca romanii , pe langa ca nu se pricep la fotbal, nu-s in stare sa aprecieze un mare tactician. Du-te, domle intr-o tara unde poti fi apreciat la adevarata valoare a lu matale. Fii baiat destept su du-te cat mai repede. Stiu ca pe nea Nashu si pe nea Corleone nu-i poti lua cu matale, da macar pe Florentin, daca nu-i cu Banel...

 •  25 Iunie 2008, 18:28

asa este, un 0-2 cu olanda nu i-l ia nimeni.

Vezi toate comentariile (11)
Comentează