FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SR BRAȘOV

FCSB - ASSR BRAȘOV 4-0 // VIDEO FCSB, victorie și în al doilea amical al verii! Florin Tănase a fost omul meciului

Articol de GSP - Publicat marti, 25 iunie 2019 22:23

FCSB a câștigat fără emoții al doilea amical al verii, 4-0 cu ASSR Brașov, echipă din Liga 3.

VIDEO FCSB - SR Brașov 4-0

Au marcat: Bogdan Planic 4', Fl. Tănase 6', 67', Dumitru 90'

FCSB: Bălgrădean - Belu, Bălașa, Planic, Jr. Morais - L.Filip, Pintilii - Oaidă, Moruțan, Fl. Tănase - Hora
Rezerve: Ducan, Ardelean, Arnold, R. Ion, I.Cristea, C.Dumitru, Ov.Popescu, I. Stoica, M. Roman, Horșia, Niță, Perianu
Antrenor: Bogdan Andone

Pe stadionul „Silviu Ploeșteanu”, în fața a aproximativ 5.000 de fani, care au cântat tot meciul, FCSB a câștigat fără emoții meciul cu brașovenii.

Echipa lui Bogdan Andone, care a trimis mai mulți oameni de bază încă din primul minut, a început tare și a marcat repede de două ori, prin Bogdan Planic, în minutul 4, și prin Florin Tănase, în minutul 6.

După pauză, FCSB a introdus mai multe rezerve, dar a continuat să marcheze. Tănase a făcut dubla în minutul 67, iar Dumitru a marcat în minutul 90. La final, jucătorii ambelor echipe au aplauda galerie brașovenilor.

Urmatorul amical al celor de la FCSB se va juca pe 28 iunie, contra celor de la Viitorul. Primul a fost cu CS Colțea, câștigat cu 7-0.

fcsb assr brasov

liveTEXT FCSB - ASSR Brașov 4-0

min 90+1: Final de meci! FCSB - ASSR Brașov 4-0
min 90: GOL FCSB! Pe contratac a marcat Dumitru
min 77:
Ocazie pentru Brașov! Ducan a respins cu greu, în corner, un șut violent, de la 20 de metri
min 56: GOL FCSB! Florin Tănase a reușit dubla. Atacantul înscrie cu un șut la colțul lung de la 7 metri
min 48:
Ocazie pentru FCSB! Pintilii reia din voleu, de 18 metri, iar portarul reține cu greu, de pe linia porții
min 46: A început repriza a doua
min 45: Pauză
min 39:
Florin Tănase execută o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea se duce peste poartă
min 35:
Filip șutează de la 20 de metri, dar șutul este reținut de portarul advers
min 25:
FCSB continuă să atace, dar formația roș-albastră nu și-a mai creat ocazii importante
min 6: GOL FCSB! Florin Tănase marchează cu un șut violent de la 14 metri
min 4: GOL FCSB! După un corner de pe partea dreaptă, Bogdan Planic a marcat cu o lovitură de cap din mijlocul careului