FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FARUL 4-1

VIDEO + FOTO Gafă comică la golul marcat de Jefte în poarta lui CSU Craiova » Nistor, „vânat” de Marius Constantin

Defensiva celor de la CS Universitatea Craiova a gafat incredibil în minutul 27 al meciului cu Farul, la scorul de 2-0 pentru olteni. Jefte Betancor (28 de ani) a profitat și a redus din diferență. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 mai 2022 21:50 / Actualizat vineri, 20 mai 2022 22:35

Defensiva celor de la CS Universitatea Craiova a gafat incredibil în minutul 27 al meciului cu Farul, la scorul de 2-0 pentru olteni. Jefte Betancor (28 de ani) a profitat și a redus din diferență. Meciul a fost câștigat de CSU, scor 4-1.

Meciul dintre CS Universitatea Craiova și Farul, unul fără miză pentru olteni și cu una minoră pentru dobrogeni, locul 4 în play-off, a oferit un spectacol veritabil în primele 45 de minute.

Doar doi antrenori din Liga 1 l-au felicitat pe Dan Petrescu pentru titlul cucerit: „În rest, nimeni!”
CFR, campioana României

Roguljic a deschis scorul pentru gazde în minutul 21, cu un șut superb, din voleu, iar Ștefan Vlădoiu a fructificat un contraatac-școală, doar 3 minute mai târziu.

Jefte, gol după o gafă rară în CS Universitatea Craiova - Farul

Reușita Farului, venită în minutul 27, a fost prefațată de o gafă amuzantă. Marius Constantin a primit mingea de la portarul Lazar, în interiorul careului. Fără să fie presat, fundașul central a încercat să iasă din defensivă cu o minge lungă.

Degajarea lui l-a lovit pe coechipierul Dan Nistor, apoi a ricoșat direct la Jefte, singur la 11 metri de poartă.

Golgeterul Farului a îndeplinit o formalitate și a ajuns la 16 reușite stagionale.

VIDEO cu gafa celor de la CS Universitatea Craiova

Clasamentul actualizat din play-off

Dinamo a câștigat un proces vital: scapă de o datorie de 1,1 milioane de euro! Decizia e definitivă

Laurențiu Reghecampf și-a stabilit viitorul: „Lucrurile sunt foarte clare”