INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  COREEA DE SUD - PORTUGALIA

FOTO Cristiano Ronaldo a comis-o! Ce a făcut la golul de 1-1 din Coreea de Sud - Portugalia

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 decembrie 2022 18:19 / Actualizat vineri, 02 decembrie 2022 18:22

Cristiano Ronaldo (37 de ani) a pasat decisiv, involuntar, la golul de 1-1 marcat de Young-Gwon Kim în Coreea de Sud - Portugalia, din runda decisivă a grupei H de la Campionatul Mondial.

Portugalia și-a asigurat calificarea în optimile de finală după primele două meciuri din grupă, victorii cu Ghana și Uruguay. Selecționerul Fernando Santos a menajat o parte dintre titulari, dar Cristiano Ronaldo a preferat să fie și astăzi pe gazon.

Cristiano Ronaldo a comis-o în Coreea de Sud - Portugalia

Golgeterul all-time al naționalei portugheze a comis-o involuntar în minutul 27, moment în care formația lui conducea cu 1-0.

La un corner executat de Coreea de Sud din partea stângă a atacului, Ronaldo s-a ferit, mingea l-a lovit în spate, apoi a sărit direct la Young-Gwon Kim. Singur la 3 metri de poartă, fundașul lui Ulsan Hyundai nu a putut rata.

Cristiano Ronaldo a evoluat 87 de minute în partida cu Ghana. A marcat un gol, din penalty. Contra naționalei din Uruguay a jucat 81 de minute, fără vreo reușită.

VIDEO. Golul Japoniei a fost regulamentar! Demonstrație în „camera VAR” improvizată în redacția GSP

Golul Japoniei a fost regulamentar! Demonstrație în „camera VAR” improvizată în redacția GSP + Poți face și tu testul acasă

CORESPONDENȚĂ DIN QATAR Gazeta, în dialog cu unul dintre miliardarii Qatarului: „Nu vă mint, au murit oameni, dar în niciun caz câteva mii!” + ce spune despre o posibilă preluare a lui Dinamo