FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - FCU CRAIOVA 1-0

Oltenii dau vina pe arbitraj, după ce au fost învinși de Oțelul: „Trebuie să rezistăm și acestor probleme de arbitraj care persistă”

Oțelul Galați a învins-o pe FCU Craiova, scor 1-0, în runda #25 din Superliga. Vlad Achim, mijlocașul oltenilor a contestat arbitrajul la finalul meciului.

Articol de - Publicat vineri, 09 februarie 2024 18:52 / Actualizat vineri, 09 februarie 2024 19:40

Ștefan Bodișteanu a marcat singurul gol al meciului  în minutul 64, păstrând cele 3 puncte la Galați. După acest meci, Oțelul se clasează pe 9, cu 31 de puncte, în timp ce oltenii ocupă locul 11, cu 30 de puncte.

Este oficial! A semnat prelungirea contractului care îi va asigura 6 milioane de euro până în 2027
GRECIA

După meci, Vlad Achim s-a declarat nemulțumit de modul în care „centralul” Horia Mladinovici a condus partida. Acesta ar dori ca arbitrii să tolereze și intrările mai dure.

Mijlocașul le-a reproșat celor de la Oțelul tragerile repetate de timp.

Vlad Achim, după ce FCU Craiova a pierdut cu Oțelul: „Au fost ceva probleme de arbitraj”

„Știam că va fi un meci de luptă. Este un teren greu aici. Un teren mic. Știam că vor fi multe dueluri. Cred că în prima repriză am jucat destul de bine, apoi am luat golul... A început să se fragmenteze jocul. Nu s-a mai înțeles mare lucru.

Au fost și ceva probleme de arbitraj. Mi-aș dori să se lase jocul mai liber. Au început să tragă timp, portarul se făcea că scapă mingea pe sub picior, niște chestii «nefotbalistice».

Problema e la noi. Trebuie să rezistăm și acestor probleme de arbitraj care persistă. Trebuia să marcăm și să ducem jocul în favoarea noastră.

Am înțeles că timpul efectiv se discută la nivel de Champions League, ar trebui să se discute și la noi. Ei au ajuns la un timp efectiv de joc de 60 de minute, nu ca la noi de 20. Cred că asta ar putea crește nivelul fotbalului românesc.

Am avut aceleși probleme și cu Dinamo, puteam să le dăm 5. Apoi, au dat acel gol și am stat cu emoții”, a spus Dragoș Albu, pentru Prima Sport.

Match Quiz CFR Cluj - Rapid
Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul CFR Cluj - Rapid și câștigă premiile puse în joc.

VIDEO. Situație dificilă la Oțelul Galați! Dorinel Munteanu anunță că nu sunt bani: „Jucătorii trebuie să fie plătiți”

Adrian Mutu, despre duelul cu Rapid, fosta sa echipă: „Le știu plusurile și minusurile, dar astea sunt chestii de bucătărie internă”
CFR - RAPID
Adi Petre a fost prezentat astăzi » Incredibila prăbușire a atacantului care o costa 800.000 de euro pe FCSB