INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL

VIDEO Gest impresionant al lui Everton după decesul lui Diogo Jota » Doi jucători, alături de ambasadorul clubului, l-au omagiat pe Diogo Jota în fața stadionului Anfield

Doi jucători ai lui Everton, alături de ambasadorul clubului, l-au omagiat pe Diogo Jota în fața stadionului „Anfield Road” / Foto: Instagram Liverpool +41   FOTO
Doi jucători ai lui Everton, alături de ambasadorul clubului, l-au omagiat pe Diogo Jota în fața stadionului „Anfield Road” / Foto: Instagram Liverpool

Articol de - Publicat vineri, 04 iulie 2025 18:53 / Actualizat vineri, 04 iulie 2025 19:15

Doi jucători ai lui Everton, alături de ambasadorul clubului, au venit vineri în fața stadionului rivalei Liverpool, „Anfield Road”, pentru a-i aduce un ultim omagiu lui Diogo Jota, fotbalistul decedat la doar 28 de ani, în urma unui accident cumplit petrecut în Spania, în care și-a pierdut viața și fratele său, Andre Silva.

Gestul impresionant al „caramelelor”, prin intermediul ambasadorului Ian Snodin, dar și a jucătorilor Beto și Youssef Chermiti, a fost apreciat de către fanii lui Liverpool, prezenți în fața stadionului.

Jordan Henderson / Foto: Facebook
Adam Lallana / Foto: Instagram
Adam Lallana / Foto: Instagram
Arne Slot / Foto: Instagram
Arne Slot / Foto: Instagram
+36 FOTO

VIDEO. Doi jucători ai lui Everton, alături de ambasadorul echipei, l-au omagiat pe Diogo Jota în fața stadionului „Anfield Road”

Beto și Youssef Chermiti, jucătorii lui Everton, alături de ambasadorul clubului, Ian Snodin, l-au omagiat vineri pe Diogo Jota, în fața stadionului rivalei locale, Liverpool.

Gestul a fost apreciat de „cormorani”, care au postat o imagine pe Instagram cu cei 3 reprezentanți ai lui Everton, alături de mesajul: „Un gest emoționant și profund apreciat din partea clubului Everton, care a adus un omagiu lui Diogo Jota și Andre Silva la Anfield, în această după-amiază”.

De altfel, și Everton prin intermediul site-ului oficial al clubului, a emis un comunicat despre acțiunea petrecută în cadrul zilei de vineri.

„Ambasadorul lui Everton, Ian Snodin, alături de atacanții născuți în Portugalia, Beto și Youssef Chermiti, au vizitat vineri stadionul Anfield pentru a aduce un omagiu lui Diogo Jota și fratelui său, Andre Silva.

Diogo Jota și Andre Silva și-au pierdut tragic viața într-un accident rutier petrecut joi, în Spania. Cei trei reprezentanți ai clubului Everton au semnat în cartea de condoleanțe deschisă la Anfield Road Stand, apoi au depus coroane de flori în memoria celor doi frați.

Gândurile noastre se îndreaptă către familia și prietenii lor, precum și către toți cei de la Liverpool FC, în aceste momente extrem de dureroase”, se arată în comunicat.

Citește și:
Florin Talpan continuă războiul: „Am solicitat la UEFA și FIFA să excludă toate echipele românești din cupele europene. Și echipa națională!”
Liga 2
Florin Talpan continuă războiul: „Am solicitat la UEFA și FIFA să excludă toate echipele românești din cupele europene. Și echipa națională!”
Starul din Premier League, la prima apariție publică alături de noua iubită: „I-a purtat noroc”
Campionate
Starul din Premier League, la prima apariție publică alături de noua iubită: „I-a purtat noroc”
„Vreau să fac plângere la UEFA! Nu e în regulă!” » Comentatorul Emil Grădinescu reclamă o situație neobișnuită la înfrângerea Craiovei
Conference League
„Vreau să fac plângere la UEFA! Nu e în regulă!” » Comentatorul Emil Grădinescu reclamă o situație neobișnuită la înfrângerea Craiovei
Interdicție la transferuri pentru două cluburi din Superligă: „Avem o restanță față de un impresar”
Superliga
Interdicție la transferuri pentru două cluburi din Superligă: „Avem o restanță față de un impresar”
ULTIMA ORĂ Concedieri masive în industria auto din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri masive în industria auto din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Fotbalistul Anului”, Andrei Rațiu, interviu de gală la Madrid: „Nu sunt arogant. Sunt doar timid” + „Vini jr. cel mai incomod? Nu! El e mult mai electrizant!”

„Trebuie obsesie, dar și liniște” » David Popovici e „Sportivul Anului” și vorbește într-un interviu-eveniment despre o mare provocare: „N-am trecut niciodată prin așa ceva”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează