Meciurile
zilei

GALERIE FOTO Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”

Articol de - Publicat vineri, 26 iunie 2026 21:05 / Actualizat sambata, 27 iunie 2026 18:55

Diana Munteanu a lăsat studioul de Mondial de la Antena 1 și a plecat în vacanță pe o plajă din Grecia.

Diana Munteanu s-a numărat printre vedetele prin care Antena 1 a încercat să popularizeze Campionatul Mondial. De la emisiunile cu Dan Alexa și Gabi Tamaș, fosta soție a lui Claudiu Niculescu a ajuns direct în Zakynthos, o plajă foarte populară a Greciei.

GALERIE FOTO. Diana Munteanu, de la studioul de Mondial direct pe plajele din Grecia

Diana Munteanu, la plajă în Grecia / FOTO: Facebook
Diana Munteanu, la plajă în Grecia / FOTO: Facebook
Diana Munteanu, la plajă în Grecia / FOTO: Facebook
Diana Munteanu, la plajă în Grecia / FOTO: Facebook
Diana Munteanu, la plajă în Grecia / FOTO: Facebook
+16 FOTO

A profitat de soarele de la apus și a luat parte de o ședință foto rapidă: „Cred că merit pașaportul grecesc”.

Diana Munteanu îl apreciază pe Kylian Mbappe: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”

Prezentatoarea TV a precizat că susține naționala Franței la Campionatul Mondial în contextul în care Kylian Mbappe, starul lui Real Madrid, este fotbalistul ei preferat.

Mă uit la fotbal, practic trăiesc cu fotbal de foarte, foarte mulți ani, așa că pentru mine e o plăcere să mă uit la fotbal. Abia aștept să înceapă Campionatul Mondial, am și preferatele mele, pot să le spun când o să fie cazul, dacă mă întrebați chiar le spun.

Țin cu Franța pentru că îmi place Mbappe și da, cam atât, cred că asta e preferata mea. Evident, aș fi ținut cu România dacă era acolo.

Da, cred foarte tare în Franța, la ce am văzut, la cât mă pricep, că nu mă pricep eu chiar bine, recunosc un ofsaid, dar nu mai mult de atât. Dar da, are șanse, de ce nu, sunt jucători super buni acolo.

Îmi place foarte mult Mbappe, ca jucător îl consider un jucător complex, așa, la cât mă pricep eu. Ce l-aș întreba? Cum decurge o zi din viața lui pe lângă antrenamentele pe care le face și l-aș întreba despre pasiuni, că nu știu foarte multe din pasiunile pe care le are.

Chiar nu știu foarte multe lucruri despre el, nu e atât de deschis interviurilor. Se plimbă cu trotineta? Mie mi-e frică, dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău

- Diana Munteanu

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
burgman
burgman  •  27 Iunie 2026, 08:13

Parașută.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

puteabranza
puteabranza  •  26 Iunie 2026, 22:33

Păi și cu "braziliana" cum rămâne?

GeShePee
GeShePee  •  26 Iunie 2026, 21:25

faina viata asta, sa nu produci nimic si sa ai fotograf personal pentru, ahem, fotografii de vacanta :)

Vezi toate comentariile (3)
Comentează