FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ - RUDAR VELEJE 2-0

CFR Cluj a câștigat primul amical din cantonamentul din Slovenia, 2-0 cu Rudar Velenje

Articol de GSP - Publicat joi, 30 iunie 2016 21:51

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 în primul meci amical din cantonamentul din Slovenia cu Rudar Velenje.

Italianul Petrucci a deschis scorul în minutul 38 dintr-o lovitură de pedeapsă, iar în minutul 63 Guima a stabilit scorul final. Velenje a terminat pe locul 7 în ultimul sezon din prima ligă din Slovenia.

CFR Cluj: Marc – Camora, Larie, Mureșan, Peteleu – Ruiz, Petrucci – Nouvier, Negruț, Jakolis – Bud. La pauză, au intrat pe teren Mincă, Nascimento, Păun și Guima, în locurile lui Marc, Jakolis, Nouvier și Bud.