FOTBAL  »  AMICALE  »  CSU CRAIOVA

Corespondenţă din Turcia // FOTO Înfrângere pentru CSU Craiova în primul amical, contra unei echipe din L3 Germania! De ce Mangia nu a fost la meci și ce spun cei mai importanți jucători

Articol de , - Publicat duminica, 14 ianuarie 2018 12:54

CS Universitea Craiova a pierdut amicalul cu SV Meppen, echipă din Liga a 3-a din Germania, scor 2-4

Acesta a fost primul meci disputat de olteni în cantonamentul din Turcia. Antrenorul Devis Mangia nu a fost prezent la partidă, el fiind plecat în Italia, pentru a rezolva anumite probleme personale. Acesta va reveni mâine în cantonament.

Alexandru Mitriță a deschis scorul pentru olteni, în minutul 24, după un șut la colțul lung. Burlacu a marcat în minutul 77 cel mai frumos gol al meciului, după o acțiune personală, în care a plecat dintre doi jucători, a driblat alți doi și a înscris lobându-l pe portar. În finalul meciului, la 2-4, Gustavo a ratat un penalty.

CSU Craiova: Mitrovici - Dimitrov, Popov, Kelic, Screciu, Bancu - Bărbuț, Bic, Zlatinski - Mitriță, Băluță
Au mai jucat: L. Popescu, Tiago, Popa, Juncu, Datkovic, Martic, V. Constantin, Gustavo, Mihăilă și Burlacu

"Am avut ocazii multe. Ne-am prezentat bine pentru primul meci. Trebuie să fim mai atenți. Am jucat cu un adversar din Liga a 3-a din Germania, dar a fost un adversar bun. E în fața noastră cu pregătirea"Alexandru Băluță

"Eu încerc să îmi fac treaba cât mai bine și vreau ca jocul meu să fie unul serios, să scot maximum. FCSB și CFR sunt acum în fața noastră, dar ne luptăm de la egal la egal.

Având în vedere că jucăm cu 30.000 de fani în tribună, e un mare avantaj că jucăm acasă cu Dinamo. Ne bucurăm. O să vadă Dinamo ce înseamnă atmosferă din Bănie" Andrei Burlacu

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”