FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICALE

Egali cu Getafe » Petrolul a terminat 1-1 amicalul din Spania cu echipa lui Marica

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 octombrie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 11 octombrie 2013 18:43

Petrolul a profitat de pauza competiţională cauzată de meciurile naţionalei cu Andorra şi Estonia şi s-a deplasat în Spania pentru un amical cu Getafe, echipa la care este legitimat Ciprian Marica.

Elevii lui Contra au deschis scorul în minutul 18 prin Damien Boudjemaa, iar spaniolii au egalat în minutul 39, după un contraatac finalizat de Gavilan.

”Lupii” nu au început partida cu titularii obişnuiţi. Bornescu - Achim, Beţa, Benga, Guilherme - De Lucas, Romario - Priso, Fernandez, Boudjemaa - Camara a fost primul ”11” ales de Cosmin Contra.

Pe parcursul meciului au intrat şi Povilas, Pecanha, Alcenat, Mustivar, Teixeira, Albin şi Dore.

Ploieştenii se vor întoarce în ţară în această noapte, urmînd să pregătească meciul cu Săgeata Năvodari, care se va juca sîmbăta viitoare.

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring