FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO

FOTO Gafă englezească » Pentru britanici, Dinamo egal Steaua

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 iulie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 12 iulie 2013 16:37

Dinamo a remizat ieri, scor 2-2, în partida amicală cu Barnsley, formaţie care a terminat pe locul 21 în Liga a 2-a din Anglia.

Publicaţia online TheStar din Anglia a făcut o cronică a partidei şi chiar dacă în text a redat amănunte despre Dinamo, a gafat, aşa cum s-a mai întîmplat şi în alte dăţi, numind-o pe marea rivală a "cîinilor", Steaua, în titlu.

Englezii amintesc, în schimb, de victoria cu 5-1 în faţa lui Heart, dar şi de semifinala de Ligă pe care Dinamo a jucat-o.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (44)
thumbzilla..
thumbzilla..  •  04 August 2013, 11:09
Postat de 1745flo pe 13 Iulie 2013, 16:18

iti spun eu de ce are fc Oaia notorietate in Europa; este singura echipa din istoria CL care participa in competite avand patronul in puscarie pt frauda, coruptie si dare de mita! Unica Oaia!

ai creierul cat puta de furnica :|

radu1204
radu1204  •  13 Iulie 2013, 23:53
Postat de superstar20 pe 12 Iulie 2013, 18:40

Se intampla asta pentru ca Steaua e mai cunoscuta in Europa. Cand vine vorba de Romania, Steaua este cel mai mare ambasador, si asta datorita prezentelor in cupele europene. Eu de mult spun ca dinamo nu mai exista in Europa. O sa fie din ce in ce mai rau pentru dinamo, si nu ma refer la aceste greseli minore, ma refer in general la dinamo ca si club. Va urma o perioada teribil de grea.

Oh, tu, oracole. E o diferenţă între ce-ţi doreşti să se întâmple şi ce se va întâmpla. Meciul Chelsea - Steaua a fost cum a fost, dar sigur majoritatea englezilor ştiu de asta prin prisma meciului de poveste cu Middlesbrough. Hai că aveţi cu ce vă lăuda. Şi da, noi am bătut pe Everton cu 5-1, deci sunt convins că s-a auzit şi de noi.

1745flo
1745flo  •  13 Iulie 2013, 16:18
Postat de buerebuistas pe 12 Iulie 2013, 18:30

Fara suparare , dar in afara de Steaua , restul cluburilor romanesti sunt anonime pentru cei din campionatele tari , asta din propria vina a acelor cluburi de fotbal romanesti , nu este nimeni altcineva vinovat

iti spun eu de ce are fc Oaia notorietate in Europa; este singura echipa din istoria CL care participa in competite avand patronul in puscarie pt frauda, coruptie si dare de mita! Unica Oaia!

Vezi toate comentariile (44)
Comentează