FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - YOUNG BOYS 2-2

VIDEO Steaua a făcut 2-2 cu Young Boys în prima partidă amicală din acest an

Articol de GSP - Publicat marti, 19 ianuarie 2016 20:55

Steaua a făcut egal în primul amical din cantonamentul din Antalya, scor 2-2 cu Young Boys. Elvețienii au început mai bine și în minutul 10 au deschis scorul prin Zakaria, care a fost scăpat din marcaj de Muniru.

STEAUA - YOUNG BOYS 2-2
A marcat:
Hamroun '17 p., '61 / Zakaria '10, Nuzzolo '66

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Șase minute mai tîrziu, Bawab a intrat bine în careu, a driblat un adversar și a fost faultat. Arbitrul a arătat punctul cu var, iar Hamroun a marcat. Tot algerianul a fost și cel care a adus-o pe Steaua în avantaj, în minutul 61, cînd a primit o pasă perfectă de la Marica.

În minutul 66, elvețienii au scăpat pe contraatac, Toșca a fost prins în atac și Nuzzolo a marcat.

Dintre noile achiziții, Reghecampf i-a folosit pe:Bawab, Pintilii, Momcilovici, Marica, Popadiuc, Ștefănescu și Chitoșcă.

Citește aici cum au jucat noii jucători ai Stelei

FINAL

FINAL DE MECI! Steaua și Young Boys au terminat la egalitate, scor 2-2

min 87

Cojocaru blochează perfect în situație de unu la unu cu un adversar!

min 86

Cătălin Carp execută superb o lovitură liberă de la 30 de metri, dar portarul respinge în corner de sub bara transversală.

min 84

Samuel trimite cu capul pe lîngă poartă din 6 metri, Toșca a sărit pe sub minge

min 78

Ies Marica, Pap, Stanciu și Hamroun și intră Tudorie, Onțel, Chitoșcă și Mihalcea

min 67

Cătălin Carp intră și el în locul lui Muniru

MIN 66

GOL YOUNG BOYS! Elvețienii au scăpat pe contraatac, Nuzzolo a primit o pasă genială în fața porții și l-a executat pe Cojocaru

min 61

GOL STEAUA! Marica îi pasează perfect lui Hamroun și acesta din urmă marchează printre picioarele portarului

min 57

Doru Popadiuc debutează și el și intră în locul lui Adi Popa.

min 50

Elvețienii au început mai bine repriza secundă și de 5 minute au ocupat jumătatea de teren a Stelei.

min 46

Momcilovici debutează și el la Steaua, acesta a intrat în locul lui Varela, iar Toșca a fost trimis în centrul apărării. Cojocaru a intrat și el în locul lui Niță.

PAUZĂ

Arbitrul pune capăt primelor 45 de minute! La pauză scorul e 1-1

min 43

Ravet trimite plasat de la marginea careului, dar mingea trece puțin peste poarta lui Niță

min 39

Elvețienii joacă foarte dur și faultează aproape la fiecare fază. Arbitrul partidei i-a arătat deja cartonașul galben lui Hadergjonaj.

min 35

Varela intervine perfect si trimite în corner o minge periculoasă care se afla la piciorul unui elvețian

MIN 30

Marica îi ia locul lui Bawab!

min 28

Marica se pregătește să intre pe teren!

min 22

Adi Popa obține o lovitură liberă de la 25 de metri lateral dreapta. Bawab execută foarte bine, dar fundașii elvețienilor resping din careu.

min 17

GOL STEAUA! Hamroun a transformat lovitura de pedeapsă obținută de Bawab!

MIN 16

Penalty pentru Steaua! Bawab intră în careu, face un dribling și e faultat. Hamroun execută!

min 14

Elvețienii au preluat conducerea jocului și pasează mai mult decît trupa lui Reghecampf. Young Boys stă mai mult în jumătatea Stelei.

min 10

GOL YOUNG BOYS! Zakaria marchează cu o lovitură de cap, după un corner executat perfect. Muniru l-a scăpat din marcaj pe fotbalistul elvețienilor