FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

Oţelul - Lask Linz 2-2 » Gălăţenii au revenit de la 0-2

Articol de - Publicat joi, 05 februarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 05 februarie 2015 17:04

Oţelul a disputat astăzi prima partidă de verificare din cadrul stagiului de pregătire pe care îl efectuează în Antalya. Gălăţenii au remizat, scor 2-2 (0-2), cu formaţia Lask Linz, liderul ligii secunde din Austria.

Austriecii au marcat în prima repriză prin Harrer (5) şi Vujanovici (21), în timp ce oţelarii egalat prin Popa (58) şi Cristea (81).

Antrenorul Tibor Selymeş a început partida în următoarea formulă:
Hotoboc - Solomou, Leca, Sissoko, Popescu - Sanaa, Dica - Iorga, Cernat, Hamroun - Matondo.

În repriza secundă, Oţelul a schimbat întreaga echipă şi au evoluat următorii jucători: Kalambay - Milea, Miron, Mişelăricu, Murgoci - Helder, Cucu - Grădinaru, Popa, Brigido - Cristea.

Următorul joc amical al gălăţenilor este programat duminică, 8 februarie, atunci cînd vor întîlni formaţia Dinamo Batumi din Georgia.