FOTBAL  »  AMICALE  »  GAZ MERAN

Primul eşec pentru Mulţescu » Gaz Metan - Pohang 0-3

Articol de - Publicat duminica, 10 februarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 10 februarie 2013 18:28

După trei victorii consecutive, gaziştii au pierdut partida de pregătire de astăzi disputată în compania sud-coreenilor de la Pohang Steelers, cu scorul de 0-3. La capătul primei reprizei scorul a fost unul alb, însă în actul secund, sud-coreeni au marcat de trei ori în minutele 47, 53 şi 83.

Medieşenii au început meciul în formula : Pleşca-Trtovac, Frăsinescu, Markovic, Andrei - V.Negru, Tahar - Avram, Eric, C.Petre-Drăghici, pentru ca după pauză să mai evolueze Greab, Zaharia, Buzean, Nicandro şi Munteanu.

Gaziştii vor mai evolua peste două zile în compania cehilor de la FC Slovacko,urmînd ca pe data de 13 februarie să întîlnească pe FC Bihor.Ultimul amicalul din stagiul de pregătire din Antalza va avea loc joi,adversarul medieşenilor urmînd să fie Slavia Mozir din Belarus.

În prima săptămînă de cantonament,gaziştii au învins pe FC Shinnik(1-0),Petrotest(2-0) şi FC Ujpest(2-1)