FOTBAL  »  AMICALE  »  GAZ METAN

Victorie pentru Gaz Metan în primul amical din Antalya » Ce echipă a folosit Cristi Dulca

Articol de - Publicat luni, 03 februarie 2014 00:00 / Actualizat luni, 03 februarie 2014 10:37

Gaz Metan a început seria meciurilor de verificare în stagiul de pregătire din Antalya, primul adversar fiind polonezii de la Slask Wroclaw, scor 1-0.

Tehnicianul Cristi Dulca a început partida în formula:
Pleşca -Trtovac, Muth, Buzean, Frăsinescu -Todea, Tahar - Avram, Fl. Dan, C.Petre - Robertson.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8 prin Jasmin Trtovac care a marcat cu o lovitură de cap după o centrare a lui Ciprian Petre. În repriza a doua au mai evoluat pentru medieşeni  Greab, Zaharia, Ilie, Şuşu, Bozeşan, Covaciu, Romeo Roberto, Kabi şi Munteanu.